OGŁOSZENIA 2021-02-07

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Zwykła

 1. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przeżywać będziemy: w środę wspomnienie św. Scholastyki – dziewicy, w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to także Światowy Dzień Chorego.
 2. W ramach Nabożeństwa czterdziestogodzinnego, zapraszamy dzisiaj, w godz. od 12.00 do godz. 16.00, do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na zakony klauzurowe w Święto Matki Bożej Gromnicznej, za ofiary na misje z I piątku i za ofiary złożone dzisiaj na cele diecezjalne.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnim czasie, w kopertach na potrzeby parafii. I tak dziękujemy: Rodzinie z ul. J. Kochanowskiego 55, ul. A. Mickiewicza 44, ul. Sportowej 47, ul. A. Mickiewicza 61, ul. Karpackiej 35/6, ul. Tarnowskiej 38, UL. A. Mickiewicza 38, ul. W. Jagiełły 32, ul. A. Mickiewicza 107, ul. K. Wielkiego 20, ul. Tuchowskiej 16, ul. Karpackiej 28 oraz z Nowego Sącza z ul. Wiśniowieckiego 28/4. Wszystkim ofiarodawcom, także tym, którzy prosili o anonimowość – Bóg zapłać.
 5. Spotkanie uczniów klas 8 i ich rodziców, w ramach przygotowania do Bierzmowania, będzie w środę po wieczornej Mszy świętej.
 6. W sobotę o godz. 17.00 nowenna ku czci św. Rity i Msza św. Zaś w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 będzie możliwość oddania i wypożyczenia książek w salce św. Rity.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (środki czystości i pranie) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. artykuł o tym: dlaczego coraz więcej dzieci i młodzieży wymaga pomocy psychiatry dziecięcego? W tygodniku „Niedziela” polecamy m. in. artykuł o tym, że wiarę należy traktować poważnie. Jest także do nabycia Biuletyn „W Naszej Zalasowej”.
 9. Proszono o ogłoszenie: Stowarzyszenie Zalasowian zwraca się z prośbą o przekazanie niepotrzebnych firanek, z których zostaną uszyte woreczki wielokrotnego użytku do wykorzystania podczas codziennych zakupów. Cała treść prośby, znajduje się w gablocie ogłoszeń i poniżej.
 10. Biblioteka Publiczna w Zalasowej informuje o nowej ofercie „Książka na telefon”. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i poniżej.
 11. Intencje mszalne…
 12. Drodzy Parafianie i Goście, na dobre przeżycie niedzieli i całego tygodnia, niech błogosławi nam Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie.


Ogłoszenie Stowarzyszenia Zalasowian

Szanowni Mieszkańcy,

W ramach projektu Bądź EKO – LOGICZNY Stowarzyszenie Zalasowian zwraca się z prośbą do Mieszkańców o przekazanie niepotrzebnych firanek, z których zostaną uszyte woreczki wielokrotnego użytku do wykorzystania podczas codziennych zakupów. Akcja ma na celu zmianę naszych nawyków i szkodliwych dla środowiska przyzwyczajeń. W ciągu jednych zakupów zużywamy nawet kilka reklamówek plastikowych, które używane są średnio 25 minut, a rozkładają się od 100 do 400 lat. Ile zużywasz takich toreb foliowych idąc na zakupy? Przygotowane przez nas opakowania chociaż w małym stopniu pomogą ograniczyć takie zużycie. Pozyskane w ten sposób woreczki wielorazowe będą dostępne bezpłatnie w naszych sklepach. Firanki można składać w sklepie papierniczym oraz w kwiaciarni w godzinach ich otwarcia.

Z góry dziękujemy za współpracę.

Zarząd Stowarzyszenia Zalasowian


Biblioteka Publiczna w Zalasowej
informuje o nowej ofercie „Książka na telefon”. Mogą z niej korzystać mieszkańcy Zalasowej, którzy ze względu na stan zdrowia, wiek lub stopień niepełnosprawności nie mają innej możliwości wypożyczenia materiałów bibliotecznych i są zapisani do biblioteki. Książki można zamawiać telefonicznie 14 6543224 lub emailowo: bp.zalasowa@op.pl. Książki będą dostarczane nieodpłatnie do domu czytelnika u których w domu nie panuje choroba zakaźna.© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress