OGŁOSZENIA 2021-05-02

5 Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas III.
  2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej dzieci z klas czwartych.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki Polski, we wtorek wspomnienie św. Floriana, w czwartek święto św. Filipa i Jakuba – Apostołów, w sobotę Uroczystość Św. Stanisława – Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i naszej diecezji.
  4. Jutro z racji uroczystości Msze św. w naszym kościele będą jak w każdą niedziele.
  5. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych w kościele, bądź przy kapliczkach. W naszym kościele w ciągu tygodnia Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek maja. Spowiadać będziemy w środę, czwartek i piątek od godz. 16.30.
  7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu za powołanych i o nowe powołania do służby Bogu od godz. 16.30.
  8. Do chorych udamy się: ks. proboszcz w czwartek od godz. 8.00, ks. Sławomir w sobotę od godz. 8.00. Chorych, których mamy odwiedzić prosimy zgłosić w zakrystii do środy.
  9. W czwartek w czasie Mszy św. o godz. 14.00, Ks. Bp Artur Ważny udzieli młodzieży naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Składka zbierana w czasie tej Mszy św. przeznaczona jest na stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży.
  10. Z renowacji powróciła figura Św. Józefa. Bardzo dziękuję rodzinie naszej parafii, która pokryła koszt odnowienia tej figury. Bóg zapłać.
  11. Bardzo dziękuję za ofiarę złożona na potrzeby parafii przez rodzinę z ul. Św. Walentego 2 i wpłaconą na konto parafii przez Rodzinę z ul. Zielonej 11. Bóg zapłać.
  12. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych i rodzicom młodzieży, która przystępuje do Sakramentu Bierzmowania za złożony dla parafii dar ołtarza. Cała kwota jest przeznaczona na odnowienie kolejnych naczyń liturgicznych. Bóg zapłać.
  13. W najbliższą sobotę po nabożeństwie majowym rozpocznie się nowenna ku czci św. Rity. Zapraszamy wszystkich czcicieli do udziału.
  14. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (środki czystości i pranie) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na wtorek i sobotę następne rodziny z kolejki.
  15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” radzimy przeczytać W „Niedzieli” polecamy lekturę tekstu o tym co św. Józef ma do zaoferowania współczesnemu katolikowi ?
  16. Proszono o ogłoszenie: Zakład Usług Kominiarskich informuje, że od 4 do 7 maja br. na terenie Zalasowej będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  18. Na dobre przeżycie niedzieli, jutrzejszej Uroczystości i całego tygodnia, który przed nami, niech błogosławi nam dobry Bóg.