OGŁOSZENIA 2021-05-16

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 Niedziela Wielkanocna
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego – prezbitera, w sobotę wspomnienie św. Rity z Casci – zakonnicy. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych w kościele i przy kapliczkach. Nabożeństwa Majowe sprawowane są w naszym kościele, w ciągu tygodnia o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.
 3. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w kopertach na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła: Rodzinie z ul. Tuchowskiej 99, ul. Tarnowskiej 157, ul. J. Kochanowskiego. Za te ofiary, także ofiarodawcy, który prosił o anonimowość – Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj dzień swoich imienin przeżywa Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż, któremu patronuje św. Andrzej Bobola. Polecajmy w naszych modlitwach osobę naszego Ks. Biskupa Ordynariusza i Jego posługiwanie Panu Bogu.
 5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00, w Salce św. Rity można wypożyczyć i oddać książki.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (środki czystości i pranie) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o tym: co nowy błogosławiony, Franciszek Jordan, ma nam dziś do powiedzenia? W „Niedzieli” radzimy przeczytać m. in. o niebezpieczeństwach, które grożą dzisiaj Kościołowi. Do nabycia jest nowy numer biuletynu „W Naszej Zalasowej”.
 8. Proszono o ogłoszenie: Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej informuje, że w dniach 17 – 19 maja br. jest organizowana bezpłatna zbiórka elektrośmieci. Niesprawny sprzęt AGD, RTV, monitory, komputery itp. Można przywozić na teren szkoły – parking przy placu zabaw. Za uzyskane w ten sposób pieniądze szkoła zakupi dla uczniów dodatkowy sprzęt sportowy. Zaprasza do udziału w akcji – Dyrektor Leszek Sutkowski.
 9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Halina Zalasińska, która mieszkała przy ul. Tarnowskiej. Jej pogrzeb będzie we wtorek. Wprowadzenie i różaniec o godz. 14.30. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00. Polećmy nieśmiertelną duszę Śp. Haliny Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 10. Intencje mszalne…
 11. Na dobre przeżycie niedzieli, tygodnia, który przed nami, na nasze podążanie do nieba ziemskimi drogami, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress