OGŁOSZENIA 2021-05-23

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Zesłania Ducha Świętego
Uroczystość 

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w środę wspomnienie św. Filipa Nereusza, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej – dziewicy, w niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. W poniedziałek, 24 maja przypada w naszej parafii całodzienna, coroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po Mszy św. o godz. 6.30 i potrwa do Nabożeństwa Majowego. Postarajmy się, by znaleźć choćby kilka chwil w ciągu całego dnia na modlitwę przed Jezusem Eucharystycznym.
 3. Spotkanie aspirantów i ministrantów odbędzie się w środę po wieczornej Mszy świętej. Zapraszamy
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na potrzeby parafii. Dziękujemy: Rodzinie z ul. J. Kochanowskiego 60, ul. Piastowskiej 130, ul. Tuchowskiej 92, ul. Piastowskiej 31, ul. Zielonej 116.
 5. Ponieważ zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w gablocie ogłoszeń oraz na internetowej stronie przypominamy podział parafii i odpowiedzialnych za przygotowanie poszczególnych ołtarzy.
 6. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim Parafianom, którzy modlili się za moją mamę, Śp. Marię i w czasie dni jej choroby, i polecając jej duszę Panu Bogu w tych ostatnich dniach. Bóg zapłać za modlitwę, zorganizowanie wyjazdu na pogrzeb, uczestnictwo w pogrzebie, za zamówione Msze św., za moją Śp. mamę, za wszelkie wyrazy współczucia i okazaną mi oraz mojej rodzinie życzliwość. Zarówno Ks. Sławomirowi i Wam Drodzy Parafianie, za zrozumie i wszelkie wsparcie –  bardzo dziękuję. Bóg zapłać – Ks. Proboszcz.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na wtorek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy tekst: Europa powoli otwiera się po pandemicznym zamknięciu. Co to oznacza dla pielgrzymów i turystów? W „Niedzieli” warto przeczytać możemy m. in. o tym, jak działa Duch Święty?
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Roman Wrona, który mieszkał przy ul. K. Wielkiego. Jego pogrzeb odbędzie się dzisiaj. Wprowadzenie i różaniec o godz. 13.00. Msza św. o godz. 13.30. Polećmy nieśmiertelną duszę Śp. Romana Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 10. Intencje mszalne…
 11. Z życzeniami dobrej niedzieli, spokojnego i dobrego tygodnia, który rozpoczynamy, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress