OGŁOSZENIA 2021-05-30

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dzisiaj kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

 1.  W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, we wtorek wspomnienie św. Justyna – męczennika, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w sobotę wspomnienie św. Bonifacego – biskupa i męczennika.
 2. W czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała, Msze św. będą jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. W związku z tym bardzo prosimy o przygotowanie poszczególnych ołtarzy:

I ołtarz koło Placu Maryjnego, obok domu p. Kawów – odpowiedzialni: Klub Seniora i Szkoła, a o wsparcie prosimy mieszkańców południowo-zachodniej części Zalasowej: ul. K. Wielkiego prawa strona do lewej strony ul. Tuchowskiej z ulicami Mieszka I, Piastowską i Bukową. Kontakt p. Izabela Bardo tel. 666-341-404.

II ołtarz koło domu p. Grodowskiego – odpowiedzialni: Koło Rękodzieła i Stowarzyszenie Zalasowian, a o wsparcie prosimy mieszkańców północno-zachodniej części Zalasowej: prawa strona ul. Tuchowskiej do lewej strony ul. Tarnowskiej z ulicami: W. Jagiełły, Kr. Jadwigi, Węgierską, W. Łokietka, Jagiellońską, Krótką. Kontakt p. Małgorzata Matug tel. 508-134-346.

III ołtarz koło Pałacu pod Dębami – odpowiedzialni: Koło Gospodyń i Chór Parafialny, a o wsparcie prosimy: mieszkańców południowo-wschodniej części Zalasowej: prawa strona ul. Karpackiej do lewej strony ul. K. Wielkiego z ulicami: Zieloną, M. Reja, Z. Krasińskiego, W. Reymonta, J. Słowackiego, C. K. Norwida, Sportową, Południową. Kontakt p. Grażyna Lesiak tel. 602-885-323.

IV ołtarz koło domu p. Bardów – odpowiedzialni: OSP Zalasowa i pan Sołtys, a o wsparcie prosimy: mieszkańców północno-wschodniej części Zalasowej: prawa strona ul. Tarnowskiej do lewej strony ul. Karpackiej z ulicami: Kościelną, Św. Walentego, A. Mickiewicza, J. Tuwima, Ogrodową, J. Kochanowskiego, Zgodną, Leśną, Graniczną. Kontakt p. Wiesław Matug tel. 501-857-429.

 1. Zapraszamy do udziału w procesji i przypominamy o wymaganiach sanitarnych. Składka zbierana w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
 2. W Oktawie Bożego Ciała, Msze św. będą o godz. 6.30 i 18.00. Po Mszy o godz. 18.00 procesja wokół kościoła.
 3. Możliwość spowiedzi przed Bożym Ciałem i I piątkiem czerwca będzie w środę i piątek od godz. 17.00.
 4. Spotkanie aspirantów i ministrantów oraz lektorów odbędzie się w środę po wieczornej Mszy św. Zapraszamy.
 5. W piątek od godz. 8.00 udamy się do chorych. Bardzo prosimy aby chorych, których mamy odwiedzić zgłosić do środy w zakrystii kościoła.
 6. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone ostatnio w kopertach na potrzeby parafii. Bóg zapłać: Rodzinie z ul. Tuchowskiej 27, ul. Piastowskiej 43 oraz ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość.
 7. Bardzo dziękuję jednemu z naszych parafian za darmowy remont i serwis podkaszarek. Bóg zapłać.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dodatek z modlitwami opartymi na wezwaniach z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W „Niedzieli” warto przeczytać: o genezie uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Śp. Salomea Januś, która mieszkała przy ul. A. Mickiewicza. Jej pogrzeb odbył się w czwartek. Zmarł także Śp. Lesław Galas, który mieszkał przy ul. Krasińskiego. Jego pogrzeb będzie w środę. Wprowadzenie i różaniec o godz. 14.30. Msza św. o godz. 15.00. Polećmy nieśmiertelną duszę Śp. Salomei i Śp. Lesława Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 11. Intencje mszalne…
 12. Na dobre przeżycie niedzieli i całego tygodnia, na chwile odpoczynku i na spełnianie naszych obowiązków, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress