OGŁOSZENIA 2021-06-06

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
10 niedziela zwykła 

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego  – prezbitera i męczennika, we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 2. W piątek przypada Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Z racji przypadającej w piątek uroczystości nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych.
 3. Bardzo dziękuję za ofiary złożone ostatnio na potrzeby parafii: Rodzinie z ul. Piastowskiej 121 i ul. Granicznej 43. Dziękuję za ofiary z Bożego Ciała na cele charytatywne naszej Diecezji i za ofiary złożone w I piątek na potrzeby misji. Bóg zapłać. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby diecezjalne. Za tydzień do puszek będą zbierane ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek na Mszy św. o godz. 18.00. Wtedy to odbędzie się błogosławieństwo dzieci, poświęcenie wianków i ziół.
 5. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła, na którą zapraszamy, tak jak przez całą Oktawę Bożego Ciała, noszących feretrony oraz dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.
 6. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy swoja pracą, zaangażowaniem i ofiarami przyczynili się do powstania ołtarzy na trasie procesji w Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy także Chórowi, OSP Zalasowa, wszystkim, którzy nieśli feretrony i sztandary, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, pani Organistce i panu Kościelnemu oraz wszystkim uczestniczącym w procesji za zaangażowanie i świadectwo wiary w Eucharystycznego Jezusa.
 7. W sobotę zapraszamy na godz. 18.00, na nowennę i Mszę św. ku czci św. Rity.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. in. o tym dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła?. W „Niedzieli” warto przeczytać m. in. wywiad z włoskim egzorcystą o tym jak niebezpieczne są sekty satanistyczne.
 10. Proszono o ogłoszenie: Burmistrz Ryglic informuje, że od 1 kwietnia do 30 września br. na terenie całej Polski realizowany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Obowiązek spisowy dotyczy każdej osoby mieszkającej w naszej gminie. Więcej informacji znajduje się na stronie spis.gov.pl.
 11. Intencje mszalne…
 12. Na dobre przeżycie niedzieli, na chwile naszego odpoczynku i pracy, na kształtowanie swego serca na wzór Serca Jezusowego, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress