OGŁOSZENIA 2021-06-20

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12 niedziela zwykła 

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – zakonnika, w czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 2. Dzisiaj o godz. 14.30 różaniec za zmarłych na naszym cmentarzu, a o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy cmentarnej, za wszystkich zmarłych parafian. Dlatego nie będzie dzisiaj Mszy św. o godz. 16.00 w naszym kościele.
 3. Zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. na zakończenie roku nauki będzie w piątek o godz. 8.00.
 4. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Uroczysta Suma o godz. 11.00. Po niej uroczysta procesja wokół kościoła. Na Mszy św. o godz. 11.00 świętować będziemy jubileusz 25 rocznicy święceń kapłańskich naszych rodaków: Ojca Dariusza Sambory i Ks. Tadeusza Sępka. Zachęcamy do udziału w uroczystej Sumie jak też procesji: dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące, niosących feretrony i sztandary. Po zakończonej procesji w kościele będzie udzielane indywidualne błogosławieństwo dla dzieci, które rozpoczynają czas wakacji.
 5. Możliwość spowiedzi przed odpustem będzie w piątek od godz. 17.00.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone ostatnio w kopertach na potrzeby parafii: Rodzinie z ul. Zielonej 14, ul. Tuchowskiej 40, ul. A. Mickiewicza 133 i ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość. Bóg zapłać za wszystkie te ofiary.
 7. Egzamin dla uczniów klas 7 Szkoły Podstawowej przed Bierzmowaniem, będzie w środę, w naszym kościele po wieczornej Mszy św. Klasa 7 A o godz. 18.45 zaś klasa & B o godz. 19.30. Ma egzamin wraz z uczniem zapraszamy także jego rodzica.
 8. Zbiórka aspirantów, ministrantów i lektorów będzie w sobotę o godz. 9.00. Obecność obowiązkowa.
 9. Msza św. na cmentarzu cholerycznym będzie w piątek (25 czerwca) o godz. 19.30. Organizatorzy zapraszają.
 10. Już wkrótce będziemy przeżywać Wielki Odpust Tuchowski 2021. Będzie on trwał od 1 do 9 lipca. Dokładny program odpustu znajduje się na plakacie. W tym trudnym czasie szukania nadziei na powrót do normalnego i pięknego życia chrześcijańskiego zapraszamy wszystkich wiernych do Tuchowa. W imieniu wspólnoty redemptorystów – Bogusław Augustowski proboszcz i kustosz sanktuarium.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dodatek: tekst Litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami. W „Niedzieli” warto przeczytać m. in.: po co świadkowie chrztu czy bierzmowania? Do nabycia jest także nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” z naklejką na auto lub rower.
 13. Proszono o ogłoszenie: Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach ogłasza nabór do bezpłatnych szkół dla dorosłych. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 14. Intencje mszalne…
 15. Na dobre przeżycie niedzieli i całego tygodnia, na ostatnie dni roku szkolnego, na chwile odpoczynku i na spełnianie naszych obowiązków, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress