OGŁOSZENIA 2021-07-18

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 NIEDZIELA ZWYKŁA     

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w czwartek święto św. Marii Magdaleny, w piątek święto św. Brygidy – zakonnicy i patronki Europy, w sobotę wspomnienie św. Kingi, dziewicy – patronki diecezji.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 3. Bardzo dziękuję za ofiary złożone ostatnio na potrzeby naszej parafii: Rodzinie z ul. K. Wielkiego 60 i ul. J. Słowackiego 66. Za te ofiary – Bóg zapłać.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na kolejny Różaniec ze św. Józefem.
 5. W przyszłą niedzielę z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo wszelkich pojazdów mechanicznych i ich poświęcenie. Przy tej okazji będzie można otrzymać zapach do auta z modlitwą kierowcy oraz złożyć ofiarę do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 6. Nasz DSM wraz z opiekunami, zaprasza na ćwiczenia, na świeżym powietrzu, we wtorek o godz. 16.00. Zbiórka obok kościoła. Uczestnicy proszeni są o zabranie karimat. W razie deszczowej pogody będą zajęcia zastępcze w salce.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w naszym kościele odbędzie się spotkanie z bratem Jackiem Pomykaczem, podczas którego opowie on o swojej pracy na misjach. Będzie można również złożyć ofiarę na misje gdzie pracuje brat Jacek.
 8. Odpowiadając na apel Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Do puszek będą zbierane ofiary na wsparcie poszkodowanych w ostatnich nawałnicach.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytać możemy m. in. wyjaśnienie Oblatów z Kanady, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju. W „Niedzieli” polecamy m. in. tekst o tym dlaczego Kościół sprzeciwia się rozwodom?
 11. Proszono o ogłoszenie: Organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Pana Jezusa, w sobotę 24 lipca. Wyjazd z Placu Maryjnego o godz. 3.00 rano. Powrót około godz. 20.00. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii lub u pana Zdzisława Pecy, do 22 lipca.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Śp. Maria Bardo, która mieszkała przy ul. K. Wielkiego. Jej pogrzeb odbył się w środę. Zmarł także Śp. Zdzisław Smołucha, który mieszkał przy ul. Piastowskiej. Jego pogrzeb będzie w sobotę. Wprowadzenie i różaniec o godz. 10.00. Msza św. pogrzebowa o godz. 10.30. Polećmy nieśmiertelne dusze Śp. Marii i Śp. Zdzisława Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 13. Intencje mszalne…
 14. Wam wszystkim drodzy parafianie i przybyli goście, na ten niedzielny czas i cały tydzień, który przed nami, niech błogosławi dobry Bóg.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress