OGŁOSZENIA 2021-08-01

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 NIEDZIELA ZWYKŁA     

Rozpoczyna się miesiąc dobrowolnej abstynencji.

77 Rocznica Powstania Warszawskiego

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – prezbitera, w piątek święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę wspomnienie św. Dominika – prezbitera.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota sierpnia. Z tej racji możliwość spowiedzi będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.
 3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, w intencji powołań i za powołanych.
 4. W piątek udamy się do chorych od godz. 8.00. Bardzo prosimy aby tych chorych zgłosić do środy w zakrystii kościoła.
 5. Spotkanie aspirantów, ministrantów i lektorów będzie w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy.
 6. Bardzo dziękuję za ofiary złożone ostatnio na potrzeby parafii: Rodzinie z ul. K. Wielkiego 60 i anonimowym ofiarodawcom. Za te ofiary – Bóg zapłać.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele diecezjalne. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 8. Organizowany jest wyjazd autokarowy z naszej parafii na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej 25 sierpnia. Zapisy w zakrystii, zaś koszt to 50 zł.
 9. Nasz DSM wraz z opiekunami, zaprasza na ćwiczenia, na świeżym powietrzu, w środę o godz. 16.00. Zbiórka obok kościoła. Uczestnicy proszeni są o zabranie karimat. W razie deszczowej pogody będą zajęcia zastępcze w salce św. Rity.
 10. Dzisiaj po każdej Mszy św., w salce św. Rity można nabyć pamiątki misyjne i złożyć ofiarę na misje, gdzie pracuje nasz rodak brat Jacek Pomykacz.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (środki czystości i pranie) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. o przyczynach odwracania się młodych od Kościoła. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy m. in. artykuł o obecnych losach weteranów Powstania Warszawskiego.
 13. Intencje mszalne…
 14. Drodzy parafianie i goście, na dobre przeżycie niedzieli, na czas odpoczynku i naszych obowiązków, niech błogosławi nam Chrystus.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress