OGŁOSZENIA 2021-08-22

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek święto św. Bartłomieja – Apostoła, w czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w piątek wspomnienie św. Moniki, w sobotę wspomnienie św. Augustyna – biskupa i doktora Kościoła.
 2. Bardzo dziękuję za ofiary złożone ostatnio na potrzeby naszej parafii: Rodzinie z ul. Karpackiej 9, ul. J. Tuwima 10, ul. J. Słowackiego 68, ul. Tarnowskiej 157, ul. A. Mickiewicza 20, ul. W. Jagiełły 45 oraz ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość. Bóg zapłać za wszystkie te ofiary.
 3. Bardzo dziękujemy pani Krystynie, naszej pani organistce za zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu, 18 sierpnia, grupy dzieci z naszej parafialnej scholi i DSM-u do Chęcin. Dziękujemy wszystkim organizatorom tego wyjazdu i sponsorom: panu Januszowi Nowakowi – właścicielowi sklepów „Solo” za ufundowanie przejazdu autokarem, Stowarzyszeniu Zalasowian i p. Katarzynie Mróz – radnej gminnej za ufundowanie przewodników po skansenie. Wszystkim organizatorom i opiekunom bardzo dziękujemy.
 4. Decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza, do pracy w parafii, w Dąbrowie Tarnowskiej został skierowany nasz dotychczasowy wikariusz Ks. Mgr Sławomir Mrózek. Bardzo dziękujemy Ks. Sławomirowi za 6 lat Jego pracy w naszej parafii. Polecamy Jego osobę i dalsze kapłańskie posługiwanie w naszych modlitwach Bogu i prosimy o potrzebne dla Niego łaski, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, Św. Jana Ew. i św. Rity.
 5. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na Jasną Górę we środę 25 sierpnia. Zapisać można się w zakrystii. Wyjazd w środę o godz. 7.00 sprzed kościoła a powrót po Apelu Jasnogórskim.
 6. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Różaniec ze św. Józefem.
 7. Dzisiaj o godz. 17.00 w Salce św. Rity odbędzie się tzw. „PlanszoGranie”. Zapraszamy wszystkich chętnych do zagrania w gry planszowe.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (środki czystości i pranie) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o tym, jak skutecznie przekazywać wiarę w rodzinie. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy m. in. artykuł o tym, jak duża jest skala nienawiści i przemocy wobec chrześcijan.
 10. Proszono o ogłoszenie: Dyrektor Zespołu Szkolno–Przedszkolnego zaprasza na zebrania rodziców przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego: w czwartek 26. 08. 2021 r. o godz. 17.00 zebranie dla rodziców dzieci z przedszkola. W poniedziałek 30. 08. 2021 r. o godz. 16.00 zebranie dla rodziców dzieci z klas pierwszych zaś w tym samym dniu o godz. 17.00 zebranie dla rodziców dzieci z zerówek. Wszystkie zebrania odbędą się w hali sportowej.
 11. Intencje mszalne…

Drodzy Parafianie i Goście, ten niedzielny czas, dla wielu ostatnie dni wakacji, nasze dobre plany i zamiary, niech błogosławi Dobry Bóg.© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress