OGŁOSZENIA 2021-08-29

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela Synodalna

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego – papieża i doktora Kościoła.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota września. Spowiadać będziemy w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.
 3. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego, będzie sprawowana w naszym kościele, w środę o godz. 9.00. Uczniowie klas 4-8, przychodzą do szkoły na godz. 8.00, na rozpoczęcie roku szkolnego po czym udają się do kościoła na Msze św., zaś po jej zakończeniu udają się na cmentarz parafialny na modlitwę w intencji obrońców naszej Ojczyzny. Dzieci z przedszkola i klas 1-3, przychodzą do kościoła na Mszę św. o godz. 9.00.
 4. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 w intencji powołań i za powołanych.
 5. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.00. Bardzo proszę o zgłoszenie do środy w zakrystii chorych, których mamy odwiedzić w sobotę.
 6. Spotkanie DSM-u będzie w sobotę o godz. 9.00. Na to spotkanie zapraszamy wszystkie dziewczęta, które chcą przystąpić do DSM-u.
 7. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w kopertach na potrzeby naszej parafii: Rodzinie z ul. A. Mickiewicza 20, ul. Tarnowskiej 157, ul. J. Słowackiego 68, ul. J. Tuwima 10, ul. Karpackiej 9 oraz ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość. Za wszystkie te ofiary Bóg zapłać.
 8. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby diecezji a do puszek będziemy zbierać ofiary na Afganistan.
 9. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.
 10. Decyzją ks. Bp Ordynariusza do pracy duszpasterskiej w naszej parafii na miejsce ks. Sławomira, został skierowany ks. mgr Bartłomiej Wilkosz z parafii św. Józefa Rzemieślnika w Starej Wsi. Serdecznie witamy ks. Bartłomieja w naszej wspólnocie i polecamy Jego oraz Jego posługiwanie opiece naszych patronów: Św. Janowi Ew., Matce Najświętszej i Św. Ricie.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. in. o tym, jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus. W tygodniku „Niedziela” przeczytać możemy m. in. o tym, jak działa sumienie?. Do nabycia jest także nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Śp. Czesława Niziołek, który mieszkała w Tarnowie a pochodziła z Zalasowej. Jej pogrzeb odbył się w czwartek. Zmarła także Śp. Maria Smołucha, która mieszkała przy ul. Piastowskiej. Jej pogrzeb odbył się wczoraj. Polećmy nieśmiertelne dusze Śp. Czesławy i Śp. Marii Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 14. Intencje mszalne..
 15. Na dobre przeżycie niedzieli, na nowe obowiązki szkolne i zawodowe jakie podejmiemy w tym tygodniu, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress