OGŁOSZENIA 2021-09-05

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 NIEDZIELA ZWYKŁA     

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w środę Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – głównej patronki naszej diecezji. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia ziarna siewnego.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na cele diecezjalne oraz na pomoc dla Afganistanu. Bóg zapłać za ofiary złożone w I piątek na potrzeby misji.
 3. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone ostatnio w kopertach na potrzeby naszej parafii: Rodzinie z ul. J. Kochanowskiego 63, ul. Tuchowskiej 115 oraz ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość. Bóg zapłać.
 4. Aspirantów, ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. Zapraszamy na kolejną nowennę i Mszę św. ku czci św. Rity, w sobotę o godz. 18.00.
 6. We wtorek 14 września będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji w przyszłą niedziele zapraszamy wszystkich chętnych, na modlitwę w czasie drogi krzyżowej granicami naszej parafii. Wyjście z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 11.00. Planowane jest przejście połowy trasy Zalasowskiej Drogi Krzyżowej.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 8. Proszono o ogłoszenie: Stowarzyszenie Zalasowian, Fundacja Ornament oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Zalasowej zapraszają na Zalasowski Piknik Rodzinny, w najbliższą niedzielę 12 września. Rozpoczęcie o godz. 14.00 na boisku przy ul. Sportowej. Organizatorzy zapewniają darmowe atrakcje dla dzieci oraz konkursy z nagrodami dla całej rodziny. Szczegóły na plakatach na stronie internetowej zalasowa.pl Organizatorzy proszą o zabranie kocy lub karimat do siedzenia.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o Kongresach Eucharystycznych. W tygodniku „Niedziela” przeczytać możemy m. in.  o pomocy dla Afganistanu. Jest także do nabycia „GOŚĆ EXTRA” poświęcony nowym polskim błogosławionym.
 10. Intencje mszalne…
 11. Na dobre przeżycie niedzieli, na dobre wypełnianie naszych rodzinnych i zawodowych obowiązków i na to, abyśmy zawsze byli otwarci na słowa Jezusa, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress