OGŁOSZENIA 2021-09-12

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 NIEDZIELA ZWYKŁA     

Rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w czwartek wspomnienie św. Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa i męczennika, w sobotę święto św. Stanisława Kostki – zakonnika, patrona Polski.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na potrzeby naszej parafii. Za tydzień do puszek będą zbierane ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 3. Bardzo dziękujemy za ofiarę na potrzeby parafii, złożoną przez Rodzinę z ul. K. Wielkiego 87. Bóg zapłać.
 4. Rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św., zapraszamy na spotkanie we środę po Mszy św. wieczornej.
 5. Spotkanie Grupy Apostolskiej będzie w piątek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy również młodzież, która chce włączyć się w działalność Grupy na to spotkanie.
 6. Spotkanie DSM będzie w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy na to spotkanie również dziewczęta, które chcą dołączyć do DSM-u.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będą rozprowadzane książki, różańce i kalendarze. Dochód przeznaczony będzie na misyjną działalność naszego rodaka, brata Jacka Pomykacza.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy specjalny numer „Gościa Niedzielnego” z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. W tygodniku „Niedziela” przeczytać możemy m. in. o tym, co decyduje, że koś zostaje błogosławionym lub świętym?
 10. Proszono o ogłoszenie: Sołtys wsi Zalasowa, zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w niedzielę, 19 września o godz. 10.00 w Pałacu Pod Dębami. Głównym tematem zebrania będzie podjęcie uchwały w sprawie przeznaczenia środków funduszu sołeckiego na 2022 rok, oraz sprawy bieżące.
 11. Stowarzyszenie Zalasowian, Fundacja Ornament oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Zalasowej zapraszają na Zalasowski Piknik Rodzinny. Rozpoczęcie dzisiaj o godz. 14.00 na boisku przy ul. Sportowej.
 12. W minionym tygodniu do wieczności odeszła Śp. Danuta Stańczyk, która mieszkała w Tarnowie a pochodziła z Zalasowej. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek. Wprowadzenie i różaniec o godz. 14.30. Msza św. o godz. 15.00. Polećmy nieśmiertelną duszę Śp. Danuty Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 13. Intencje mszalne…
 14. Na dobre przeżycie niedzieli, na dobre wypełnianie naszych codziennych obowiązków na to, abyśmy zawsze potrafili rozpoznawać Jezusa w naszej codzienności, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress