OGŁOSZENIA 2021-09-26

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

 Niedziela Synodalna

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo – prezbitera, we wtorek wspomnienie św. Wacława – męczennika, w środę święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek wspomnienie św. Hieronima – prezbitera i doktora Kościoła, w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dziewicy i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
 2. Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św.
 3. W piątek rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele będzie w ciągu tygodnia o godz. 17.30 i po nim Msza św. Zaś w niedzielę o godz. 15.30 i po nim Msza św. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w kościele, jak też i w naszych rodzinach, w domach, zarówno starszych, jak też i dzieci.
 4. Różaniec przy figurze Matki Bożej obok domu rodzinnego Ks. Infułata Zdzisława Sadko, będzie odmawiany codziennie przez cały październik o godz. 18.00.
 5. W czwartek na Mszę św. wieczorna zapraszamy kandydatów z klas VIII do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami. W sobotę na nabożeństwo różańcowe i Msze św. szczególnie zapraszamy dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. i ich rodziców. Poświęcimy różańce dla dzieci.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na potrzeby naszej parafii: Rodzinie z ul. Karpackiej 78, ul. A. Mickiewicza 74 A, ul. Zielonej 55 a także anonimowemu ofiarodawcy.
 7. Moi Drodzy, jest tradycją naszej parafii, iż na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Redemptorystów w Tuchowie, przekazujecie dary w naturze. W tym roku taka zbiórka odbędzie się w czwartek, 30 września, od godz. 8.00 do 12.00 na parkingu obok kościoła.
 8. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota października. Z tej racji możliwość spowiedzi będzie w środę i czwartek od godz. 17.00 a w piątek od godz. 16.30.
 9. Z racji I piątku chorych będziemy odwiedzać: ks. proboszcz w piątek od godz. 8.00 a ks. Bartłomiej w sobotę od godz. 8.00. Prosimy chorych zgłosić do środy w zakrystii.
 10. Zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.
 11. Spotkanie DSM-u w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy również dziewczyny, które chcą należeć do DSM-u na to spotkanie.
 12. Informujemy, że w ramach zbiórek misyjnych przeprowadzonych w sierpniu i wrześniu, zebrano kwotę 2922 zł. Całość została wpłacona do Misjonarzy Kombonianów, z dopiskiem „dla brata Jacka”. Bardzo dziękujemy wszystkim za złożone ofiary. Bóg zapłać także dziewczętom z DSM-u wraz z opiekunami za zaangażowanie w działalność misyjną.
 13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy rozmowę z prowincjałem polskich dominikanów. W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł o pielgrzymce papieża Franciszka na Słowację. Do nabycia jest także „Mały Gość Niedzielny”.
 15. Intencje mszalne…
 16. Na ten niedzielny czas, na chwile wytchnienia wśród bliskich i znajomych, na czas pracy i wypełniania naszych życiowych obowiązków a jednocześnie zdobywanie sobie szczęścia wiecznego, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress