OGŁOSZENIA 2021-10-03

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

03. 10. 2021 r.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Faustyny Kowalskiej – dziewicy, w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 2. W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać Dzień Papieski w Polsce. Do puszek będą zbierane ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, w intencji powołań i za powołanych, we czwartek od godz. 16.30.
 4. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych w naszym kościele w ciągu tygodnia o godz. 17.30 zaś w niedzielę o godz. 15.30.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone ostatnio na potrzeby naszej parafii (w kopercie i wpłacone na konto bankowe parafii) – Rodzinom, które prosiły o anonimowość.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone w I piątek na potrzeby misji i za dzisiejsze ofiary na potrzeby diecezji.
 7. Bóg zapłać za wszystkie dary, które w miniony czwartek przekazaliście na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Redemptorystów w Tuchowie. Bardzo dziękuję panu Kazimierzowi Dominiewskiemu, że kolejny raz zorganizował te zbiórkę darów.
 8. W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejną nowennę ku czci św. Rity i Msze św. Nowenna rozpocznie się po Nabożeństwie Różańcowym.
 9. Bardzo proszę, aby sprzątając groby swoich bliskich starać się segregować wyrzucane śmieci. Przy tej okazji bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy zabierają śmieci z grobów swoich bliskich i w ten sposób zmniejszają koszty wywózki śmieci. Bóg zapłać.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 11. W gablocie ogłoszeń znajduje się apel Policji, dotyczący różnych sposobów oszust. Skierowany on jest głównie do seniorów.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy tekst o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego – Eugeniuszu Kazimirowskim. W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł o tym, po co biskupi polscy jadą do Rzymu?
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Jan Kosowski, który mieszkał przy ul. Tuchowskiej. Jego pogrzeb odbył się w środę. Polećmy nieśmiertelną duszę Śp. Jana miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 14. Intencje mszalne…
 15. Wszystkim Wam drodzy Parafianie i Goście, na niedzielny odpoczynek, na obowiązki nowego tygodnia, niech błogosławi Jezus Chrystus.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress