OGŁOSZENIA 2021-10-10

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28 NIEDZIELA ZWYKŁA
Dzień Papieski w Polsce

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego – prezbitera, w piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa – dziewicy i doktora Kościoła,
  w sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 2. We czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach, wychowawcach
  i katechetach, także tych, którzy już odeszli do wieczności.
 3. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach różańcowych w kościele,
  w ciągu tygodnia o godz. 17.30 zaś w niedziele o godz. 15.30. Różaniec przy figurze Matki Bożej obok domu rodzinnego Ks. Infułata Zdzisława, odmawiany jest codziennie o godz. 18.00.
 4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii. Bardzo dziękuję również za ofiary złożone ostatnio w kopertach na potrzeby naszej parafii: Rodzinie z ul. Karpackiej 103, ul. Piastowskiej oraz anonimowym ofiarodawcom. Bóg zapłać.
 5. Dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła, zbierane są ofiary na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, z racji Dnia Papieskiego.
 6. W imieniu Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz całej Społeczności szkolnej, serdecznie zapraszam każdego z Was moi drodzy, na wyjątkową uroczystość przyjęcia przez naszą szkołę imienia św. Maksymiliana Marii Kolbego. W najbliższą niedzielę (17 października) w czasie Mszy św. o godz. 9.00, Ks. Biskup Ordynariusz poświęci sztandar szkoły. Zapraszamy wszystkich Zalasowian, uczniów i absolwentów naszej szkoły, do wspólnej modlitwy a później do hali sportowej, gdzie uczniowie przedstawią inscenizację o św. Maksymilianie oraz przygotowany będzie ciepły i słodki poczęstunek dla wszystkich obecnych. Niech każdy czuje się zaproszony do udziału w tym szczególnym wydarzeniu i zaszczyci nas swoja obecnością.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości
  i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać m. in. o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów. W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł o wyjątkowej sile i skuteczności modlitwy różańcowej.
 9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Śp. Tadeusz Malig, który pochodził z Zalasowej. Jego pogrzeb odbył się w środę. Zmarła także Śp. Genowefa Kantor, która mieszkała przy ul. Norwida. Jej pogrzeb odbył się wczoraj. Polećmy nieśmiertelne dusze Śp. Tadeusza i Śp. Genowefy miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 10. Intencje mszalne…
 11. Drodzy Parafianie i Goście, na dobre przeżycie niedzieli, całego tygodnia, który przed nami, na zdobywanie szczęśliwej wieczności, pamiętając, że u Boga wszystko jest możliwe, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress