OGŁOSZENIA 2021-11-07

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: we wtorek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w środę wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża i doktora Kościoła, w czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours – biskupa, w piątek wspomnienie św. Jozafata – biskupa i męczennika, w sobotę wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – męczenników.
 2. W czwartek przypada 103 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Postarajmy się uczcić to święto przez wywieszenie flag narodowych i naszą modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tace, które przeznaczone są na cele diecezjalne oraz za ofiary z I piątku za cele misyjne.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na potrzeby parafii: Rodzinie z ul. J. Kochanowskiego 43, ul. Piastowskiej 130, ul. Tuchowskiej 85, ul. Ogrodowej 4, ul. Karpackiej, ul. Zielonej 57, ul. Tarnowskiej 47, ul. Tarnowskiej 104 oraz anonimowym ofiarodawcom.
 5. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych: za posprzątanie i przygotowanie kaplicy na cmentarzu, za przygotowanie nagłośnienia – pani Krystynie i panu Zbigniewowi, za oprawę liturgiczną i wspólną modlitwę. Ks. Bartłomiejowi i Grupie Młodzieżowej za różaniec za zmarłych na cmentarzu. Bóg zapłać.
 6. Bóg zapłać Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w Uroczystość Wszystkich Świętych na utrzymanie naszego cmentarza. Łączna kwota tych ofiar to 2580 zł i 5 dolarów i będzie w całości przeznaczona na utrzymanie czystości na naszym cmentarzu. Przy okazji dziękuję wszystkim, którzy zabierają śmieci z cmentarza. Bóg zapłać.
 7. W imieniu Rektora Seminarium w Tarnowie, dziękujemy wszystkim za złożone ofiary do puszek na utrzymanie Seminarium Tarnowskiego.
 8. Spotkanie DSM-u będzie w sobotę o godz. 9.00.
 9. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na kolejną nowennę ku czci św. Rity i Mszę św.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszach św. dziewczęta z DSM-u będą rozprowadzać kalendarze misyjne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na działalność Misjonarzy Kombonianów.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (środki czystości i pranie) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł m. in. o niezwykłym małżeństwie – Józefinie i Emilu Mikach, którzy 80 lat temu za miłość do Polski zapłacili najwyższą cenę. W Tygodniku „Niedziela” polecamy nowy cykl, który jest powtórką z podstaw katechizmu.
 13. Proszono o ogłoszenie: Zarząd Stowarzyszenia Zalasowian serdecznie zaprasza mieszkańców na obchody 103 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 11 listopada o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich na cmentarz pod Zalasowskie Miejsce Pamięci do złożenia kwiatów i odśpiewania Hymnu (prosimy o przypięcie kotylionów i przyniesienie małych zniczy). Zaś w przyszłą niedzielę, 14 listopada po Mszy św. o godz. 16.00, odbędzie się Koncert dla Niepodległej w wykonaniu Chóru Sewerynowa, DSM-u oraz Grupy Apostolskiej pod Patronatem Stowarzyszenia Zalasowian. Od poniedziałku w sklepie odzieżowym „Nasza Szafa” można odbierać flagi, które zostały zakupione na Święto Odzyskania Niepodległości (ilość flag ograniczona). Flagi prosimy wywiesić na swoich posesjach.
 14. OSP Zalasowa informuje, że od najbliższej soboty (13 XI) rozpoczyna coroczna akcję roznoszenia kalendarzy strażackich na rok 2022. Środki uzyskane z tej akcji przeznaczone będą jak w ubiegłych latach na zakup sprzętu ratowniczego i umundurowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
 15. Intencje mszalne…
 16. Ten niedzielny czas ale też czas radości i świętowania rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, także czas naszej pracy dla Ojczyzny oraz każdego z nas niech błogosławi dobry Bóg.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress