OGŁOSZENIA 2021-11-14

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy, w czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – dziewicy i męczennicy, w sobotę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego – prezbitera.
 2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 3. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na „Kościół w potrzebie”.
 4. Bardzo dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na potrzeby naszej parafii oraz za ofiarę Rodzinie z ul. Mieszka I 25 A. Bóg zapłać.
 5. Spotkanie DSM-u w sobotę o godz. 9.00. Dzisiaj dziewczęta z DSM-u rozprowadzają kalendarze misyjne.
 6. W przyszłą niedzielę, do naszej parafii przyjadą bracia klerycy redemptoryści wraz z O. Diakonem, który wygłosi Słowo Boże. Przeżywają oni w tym roku 100-lecie obecności seminarium w Tuchowie, o którym to powiedzą przed przedpołudniowymi Mszami Świętymi, a po nich będą rozprowadzać jubileuszowy numer swojego czasopisma Rodzina Odkupiciela, z którego dobrowolne ofiary będą przeznaczone na pomoc dzieciom niepełnosprawnym w Tuchowie.
 7. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski, w przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na pomoc dla parafii, które przyjmują imigrantów na granicach naszego kraju.
 8. Moi drodzy, jak pewnie zauważyliście na naszym cmentarzu zostały wykonane pewne prace remontowe. Pragnę Was poinformować, iż została ułożona kostka na alejce cmentarnej, zamontowane lampy, częściowo wymienione sztachety na ogrodzeniu cmentarza wraz z piaskowaniem i malowaniem elementów metalowych. Zostały wymienione 2 szt. drzwi i 2 szt. aluminiowych okien w kaplicy cmentarnej. Łączny koszt zarówno materiałów jak też robocizny to 59.640 zł. Do zapłaty zostały materiały elektryczne (kable, skrzynki). W planach jest jeszcze uzupełnienie oświetlenia na kaplicy, wymiana pozostałych elementów stolarki w kaplicy i nagłośnienie cmentarza. Przy tej okazji pragnę bardzo podziękować Wam wszystkim, bo wykonanie tych prac było możliwe dzięki Waszym ofiarom składanym: na potrzeby parafii, na utrzymanie cmentarza przy okazji Mszy św. pogrzebowych, Mszy św. sprawowanych na cmentarzu, na fundusz cmentarny przy wykupie miejsc na groby oraz pracach przy nagrobkach. Pragnę także bardzo podziękować panom: Krzysztofowi Wójtowiczowi, Sylwestrowi Pawłowiczowi, Tadeuszowi i Markowi Stepkom, Kazimierzowi Kawie i Kazimierzowi Dębickiemu oraz panom strażakom z naszej OSP za materialne wsparcie, wykonane nieodpłatnie prace przy cmentarzu i konkretną doradę. Bóg zapłać wszystkim.
 9. Msze św. gregoriańskie za Śp. Julię Bardo, są odprawiane poza parafią od 11 listopada, przez Ks. Dariusza Piaseckiego.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (środki czystości i pranie) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. artykuł o czczonym nie tylko w Wilnie wizerunku Matki Boskiej Ostrobramskiej. W Tygodniku „Niedziela” znajdziemy m. in. receptę na szczęśliwe małżeństwo.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Śp. Julia Galas, która mieszkała przy ul. Tarnowskiej i Śp. Adolf Pochroń, który mieszkał przy ul. K. Wielkiego. Ich pogrzeby były w środę. Zmarła także Śp. Genowefa Stańczyk, która mieszkała przy ul. Piastowskiej. Jej pogrzeb odbył się w piątek. Zmarł również Śp. Stanisław Micek, który mieszkał przy ul. Krótkiej. Jego pogrzeb będzie dzisiaj. Wprowadzenie i różaniec o godz. 13.00. Msza św. o godz. 13.30. Polećmy nieśmiertelne dusze Śp. Julii, Adolfa, Genowefy i Stanisława miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 13. Intencje mszalne…
 14. Na dobre przeżycie niedzieli, na dobre wypełnianie naszych obowiązków w nowym tygodniu, na to byśmy z odwaga w sercu podążali ku wieczności, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress