OGŁOSZENIA 2021-11-21

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Jezusa Chrystusa

 Króla Wszechświata

 

 1. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Cecylii – dziewicy i męczennicy, w środę wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac – prezbitera i Towarzyszy – męczenników.
 2. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to także patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej. Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Dzień Życia Kontemplacyjnego.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny.
 4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone ostatnio na potrzeby parafii. Dziękujemy Rodzinie z ul. Tarnowskiej 23, ul. Granicznej 45, ul. Piastowskiej 24 A, ul. Piastowskiej 31, ul. Karpackiej 179, ul. Tuchowskiej 52, ul. A. Mickiewicza 120, ul. Piastowskiej 117, ul. Jagiellońskiej 12, Rodzinie z Jonin nr 198 oraz ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość.
 5. Przy wyjściu z kościoła, można złożyć ofiarę na wsparcie parafii, które przyjmują imigrantów na granicach naszego kraju.
 6. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Niech nasza obecność przed Najświętszym Sakramentem, będzie odpowiedzią na apel naszego Księdza Biskupa o modlitwę w intencji pokoju i spokoju w naszej Ojczyźnie.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (środki czystości i pranie) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek – płyta z filmem o beatyfikowanym właśnie w Katowicach ks. Janie Masze. W Tygodniku „Niedziela” polecamy tekst o wydarzeniach, które mają miejsce na naszej wschodniej granicy. Jest także „Mały Gość Niedzielny” z dodatkiem w postaci lampionu roratniego do samodzielnego złożenia.
 9. Proszono o ogłoszenie: Właściciel Restauracji „Pałac Pod Dębami” w Zalasowej, zaprasza na zabawę andrzejkową w dniu 27 listopada.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Sylwester Mikrut, który mieszkał przy ul. A. Mickiewicza. Jego pogrzeb odbył się w środę. Polećmy nieśmiertelną duszę Śp. Sylwestra Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 11. Intencje mszalne…
 12. Moi drodzy, na ten niedzielny czas, na kolejne dni naszej pracy i obowiązków, niech nam błogosławi Jezus Chrystus Król Wszechświata.
© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress