OGŁOSZENIA 2021-11-28

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      I Niedziela Adwentu

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem „ Posłani w Pokoju Chrystusa”.
 2. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek święto św. Andrzeja Apostoła, w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – prezbitera. Dzisiaj przypada 12 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji – bp. Andrzeja Jeża.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Z tej racji możliwość spowiedzi będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00.
 4. W czwartek od godz. 16.00 do 17.00, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, w intencji powołań i za powołanych. Zapraszamy do modlitwy.
 5. Chorych z racji I piątku Ks. proboszcz będzie odwiedzał w piątek od godz. 8.00, a Ks. Bartłomiej w sobotę od godz. 8.00. Chorych, których mamy odwiedzić prosimy zgłosić do środy w zakrystii naszego kościoła.
 6. Zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.
 7. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby diecezji. Zaś do puszek będą zbierane ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, gdyż przyszła niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone ostatnio w kopertach na potrzeby parafii: Rodzinie z ul. Zielonej 44, ul. Kr. Jadwigi 32, ul. Jagiellońskiej 28, ul. Tarnowskiej 77, ul. K. Wielkiego 190, ul. Mieszka i 3, ul. Tarnowskiej 49, oraz anonimowym ofiarodawcom.
 9. Rozpoczęliśmy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W naszym kościele od poniedziałku do soboty będzie sprawowana Msza św. Roratnia o godz. 17.00. Na te Msze św. o godz. 17.00 szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami. Przed Mszą św. o godz. 6.30 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 10. W przyszłą sobotę i niedzielę dorosła młodzież naszej parafii, będzie odwiedzać Wasze domu roznosząc opłatki wigilijne, zachowując wszystkie wymagania sanitarne. Ofiary złożone przy tej okazji, tradycyjnie  przeznaczone są na wynagrodzenie naszej Pani Organistki.
 11. Aspirantów, ministrantów, lektorów oraz DSM zaprasza św. Mikołaj na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Po tym wydarzeniu, dziewczęta z DSM-u i ich rodziców zapraszamy na krótkie spotkanie do salki Św. Rity.
 12. Od dzisiaj w zakrystii, w kwiaciarni i sklepie papierniczym można nabywać świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalna cena świecy to 7 zł. (Duże świece są w cenie 20 zł).
 13. Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (pranie i środki czystości) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy m. in. kalendarz ścienny na 2022 rok. W tygodniku „Niedziela”, polecamy m. in. artykuł o tym, jak dobrze i świadomie przeżyć Adwent.
 15. Intencje mszalne…

Moi drodzy, stojąc na progu adwentowego czasu, chciejmy na nasze obowiązki i dobre postanowienia, chwile pracy i odpoczynku, przyjąć Boże błogosławieństwo.© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress