OGŁOSZENIA 2021-12-05

II Niedziela Adwentu

1. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła, w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary przy wyjściu z kościoła.
  3. W środę z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia, Msze św. w naszym kościele będą o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Przypominamy, że od godz. 12.00 do 13.00 trwa tzw. „Godzina łaski”.
  4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w I piątek na cele misyjne.
  5. Bardzo dziękuję za ofiary złożone ostatnio w kopertach na potrzeby naszej parafii: Rodzinie z ul. K. Wielkiego 176, ul. Granicznej 43, oraz ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość. Bóg zapłać.
  6. Trwamy w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela. Zachęcamy do udziału we Mszy św. roratniej, od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. O godz. 6.00 śpiewane są Godzinki ku czci NMP.
  7. W środę na Mszy św. o godz. 17.00, odbędzie się ślubowanie dziewcząt, które dołączą do grona DSM Zalasowa. Zostaną także nadane kolejne stopnie Bielanka i Nazaretanka starszym dziewczętom.
  8. W czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci klas III, które przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii św. wraz z rodzicami. Podczas tej Mszy św. poświęcimy medaliki. Po Mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców w kościele.
  9. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, będzie w czwartek, na plebanii o godz. 18.00.
  10. W sobotą (11 XII) na godz. 17.00 zapraszamy na kolejną nowennę ku czci św. Rity a po niej na Mszę św. roratnią.
  11. W przyszłą niedzielę o po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00, młodzież zaśpiewa w naszym kościele Akathistos – hymn ku czci Matki Bożej.
  12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone przy okazji nabywania opłatków. Dziękujemy młodzieży za ich rozniesienie do Waszych domów. Z zebranych ofiar wypłacane jest wynagrodzenie naszej pani organistce w ciągu całego roku. Opłatki wraz z parafialnym kalendarzem można jeszcze otrzymać w zakrystii, w sklepie papierniczym i kwiaciarni.
  13. Ciągle można nabywać świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świecy to 7 zł. Świece wigilijne dostępne są także w kwiaciarni i sklepie papierniczym.
  14. Zachęcamy do udziału w konkursie kolęd i pastorałek, który organizuje nasza parafia. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej naszej parafii i na fb.
  15. Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (pranie i środki czystości) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki. Prośba: jeśli ktoś ma do wycięcia na swojej posesji choinki a chciałby je ofiarować do kościoła jako wystrój świąteczny to proszony jest o kontakt z naszą kwiaciarnią.
  16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy adwentową szkołę modlitwy. W tygodniku „Niedziela” – w nowej cenie 8 zł – znajdziemy m. in. praktyczne rady, jak czytać Biblię.
  17. Proszono o ogłoszenie: Burmistrz Ryglic zwraca się do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania się do zaleceń sanitarnych celem uniknięcia zakażenia Covid 19.
  18. Redemptoryści z Tuchowa, zapraszają na Misyjny Jarmark z Aniołami, który odbędzie się 12 grudnia. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  19. Msze św. gregoriańskie za Śp. Stanisława Micka, będą odprawiane w Tarnowie w parafii Św. Krzyża, w maju i czerwcu 2022 roku.

Na dobre przeżycie niedzieli, na to byśmy mieli zapał do prostowania naszych życiowych dróg dla Zbawiciela, niech błogosławi nam Eucharystyczny Jezus.