OGŁOSZENIA 2021-12-26

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

       Święto Świętej Rodziny

        Jezusa, Maryi i Józefa

 

  1. W liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek święto Św. Jana – Apostoła i Ewangelisty, we wtorek święto Świętych Młodzianków Męczenników.
  2. W sobotę przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w niedzielę. Składka zbierana w tym dniu, przeznaczona jest na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę – zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.
  3. Jutro dzień naszego odpustu parafialnego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie wina. Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie Droga Krzyżową i adoracja w intencji rodzin naszej parafii. Po adoracji opłatek dla Grupy Apostolskiej w salce św. Rity.
  4. W piątek, w ostatni dzień obecnego roku kalendarzowego o godz. 17.00 będzie sprawowana w naszym kościele Msza św. dziękczynna za mijający rok. Po jej zakończeniu, będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zapraszamy do modlitwy, podziękowania Bogu za mijający rok i wypraszania potrzebnych łask w Nowym Roku dla siebie, bliskich i naszej parafii.
  5. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w kopertach, w ostatnich dniach na utrzymanie naszego kościoła. Dziękujemy: Rodzinie z ul. A. Mickiewicza 73 oraz ul. Tuchowskiej 78. Wszystkim ofiarodawcom – serdeczne Bóg zapłać.
  6. Od wtorku zapraszamy poszczególne rejony parafii na Msze św. kolędowe. Zapraszamy według rejonów, które budują ołtarze na Boże Ciało. We wtorek (28 grudnia) na godz. 17.00 zapraszamy parafian z ul. Wielkiego prawa strona do lewej strony ul. Tuchowskiej z ulicami Mieszka I, Piastowską i Bukową. W środę (29 grudnia) na godz. 17.00 zapraszamy parafian z prawej strony ul. Tuchowskiej do lewej strony ul. Tarnowskiej z ulicami: W. Jagiełły, Kr. Jadwigi, Węgierską, W. Łokietka, Jagiellońską, Krótką. W czwartek (30 grudnia) na godz. 17.00 zapraszamy parafin południowo-wschodniej części Zalasowej: prawa strona ul. Karpackiej do lewej strony ul. K. Wielkiego z ulicami: Zieloną, M. Reja, Z. Krasińskiego, W. Reymonta, J. Słowackiego, C. K. Norwida, Sportową, Południową. W poniedziałek (3 stycznia) na godz. 17.00 zapraszamy parafian z północno-wschodniej części Zalasowej: prawa strona ul. Tarnowskiej do lewej strony ul. Karpackiej z ulicami: Kościelną, Św. Walentego, A. Mickiewicza, J. Tuwima, Ogrodową, J. Kochanowskiego, Zgodną, Leśną, Graniczną. Prosimy o przyniesienie na daną Mszę św. wody do poświęcenia, którą po otrzymaniu błogosławieństwa zaniesiemy do domów i mieszkań, aby pokropić mieszkanie, odmówić modlitwę błogosławieństwa oraz powierzyć się z całą rodziną Bożej Opatrzności, Matce Bożej – Zalasowskiej Pani i św. Ricie na kolejny rok.
  7. Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (pranie i środki czystości). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na wtorek i piątek następne rodziny z kolejki.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Grażyna Świnionoga, która mieszkała przy ul. W. Jagiełły. Jej pogrzeb będzie we wtorek. Wprowadzenie i różaniec o godz. 12.30 a Msza św. o godz. 13.00. Polećmy Miłosiernemu Bogu, nieśmiertelną duszę Śp. Grażyny. Dobry Jezu…
  9. Intencje mszalne…
  10. Na dobre przeżycie niedzieli, dobre wypełnianie naszych codziennych obowiązków w tych ostatnich dniach obecnego roku, niech nam błogosławi dobry Bóg.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress