OGŁOSZENIA 2022-01-02

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 2 Niedziela Po Narodzeniu Pańskim

 

 1. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – modlimy się za wszystkich pracujących na misjach, także misjonarzy pochodzących z naszej parafii (O. Adam Januś, Br. Jacek Pomykacz). Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. Po Każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Składka zbierana w tym dniu przeznaczona jest na misje. Po Mszy św. o godz. 11.00 przejdziemy w Orszaku Trzech Króli do szopki na Placu Maryjnym. Zachęcamy do udziału. Korony można już dzisiaj nabyć u ministrantów.
 2. W Uroczystość Trzech Króli, po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się w naszym kościele ogłoszenie wyników Parafialnego Konkursu Kolęd i Pastorałek oraz Konkursu Szopek, oraz wręczenie nagród. Zapraszamy na to wydarzenie zarówno uczestników a także fundatorów nagród.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 w będzie kolęda misyjna w kościele i będzie można złożyć ofiarę na misje.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00. Prosimy tych chorych zgłosić do środy w zakrystii kościoła.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane wczoraj i dzisiaj na tace, które przeznaczone są na cele diecezjalne. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie w kopertach, na potrzeby Dziękujemy: Rodzinie z ul. W. Jagiełły 21, ul. Piastowskiej 121, ul. Tuchowskiej 78, ul. A. Mickiewicza 73, ul. Tuchowskiej 58, ul. Piastowskiej 17, ul. Karpackiej 30 oraz anonimowym ofiarodawcom.
 7. Bardzo dziękujemy pani Stanisławie Barszczewskiej z kwiaciarni oraz pani Małgorzacie Matug ze sklepu papierniczego, za pomoc w rozprowadzeniu świec wigilijnych, opłatków i kalendarzy. Bóg zapłać.
 8. Wraz z ks. Bartłomiejem, pragnę bardzo serdecznie podziękować Wam moi drodzy, za udział w Mszach św. kolędowych, za wspólną modlitwę i Wasze finansowe wsparcie nas kapłanów przy tej okazji. Jak co roku, my kapłani jesteśmy zobowiązani do przekazania wyznaczonych kwot na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, na „Caritas Sacerdotalis” – czyli fundusz emerytalny dla kapłanów emerytów i chorych kapłanów, na fundusz remontowy naszego Seminarium oraz na Fundacje św. Józefa. Tym bardziej za to wsparcie mówimy Wam Bóg zapłać.
 9. Bardzo dziękuje również za wszystkie ofiary jakie składacie dla pana Antoniego, naszego kościelnego. Bóg zapłać.
 10. W sobotę (8 stycznia) o godz. 17.00 nowenna i Msza św. ku czci św. Rity.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (Pranie i środki czystości) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” nowy dodatek tematyczny „Uwierz w cuda” a w nim: czym jest bilokacja oraz historia jezuitów, którzy cudownie przeżyli eksplozje bomby atomowej w Hiroszimie.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Śp. Grażyna Świnionoga, która mieszkała przy ul. W. Jagiełły. Jej pogrzeb był we wtorek. Śp. Stanisław Mazur, który mieszkał przy ul. Tuchowskiej. Jego pogrzeb był w czwartek. Zmarła także Śp. Maria Świnionoga, która mieszkała przy ul. C. K. Norwida. Jej pogrzeb odbył się w piątek. Polećmy nieśmiertelne dusze: Śp. Grażyny, Śp. Stanisława i Śp. Marii Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 14. Intencje mszalne…
 15. Na dobre przeżycie tej pierwszej niedzieli Nowego Roku a także Uroczystości Objawienia Pańskiego, na cały tydzień naszych obowiązków i spraw, niech błogosławi nam Eucharystyczny Jezus.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress