OGŁOSZENIA 2022-04-24

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      2 Niedziela Wielkanocna

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek święto Św. Marka Ewangelisty, we wtorek uroczystość Św. Wojciecha – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w piątek święto Św. Katarzyny ze Sieny – patronki Europy.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, za tydzień przypada zaś Niedziela Biblijna.
 3. Dzisiaj z racji Święta Miłosierdzia Bożego w naszym kościele, po każdej Mszy św., przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 4. Zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnim czasie, w kopertach, na potrzeby parafii: Rodzinie z ul. Leśnej 43, ul. Tuchowskiej 99 oraz anonimowym ofiarodawcom. Bóg zapłać.
 6. Bardzo dziękuję także za ofiary składanie w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali. Przeznaczone zostały na zakup peleryn dla dziewczyn z DSM-u i nowych alb i komży dla naszych lektorów i ministrantów. Bóg zapłać.
 7. Do puszek, zbierane są dzisiaj ofiary na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 8. Młodzież z naszej parafii, przyjmie Sakrament Bierzmowania 28 kwietnia tj. czwartek w parafii Ryglice. Msza św. z możliwością spowiedzi dla kandydatów do Bierzmowania, będzie we wtorek o godz. 18.00.
 9. Spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii Św. i ich rodziców będzie w sobotę 30 kwietnia o godz. 9.00. Zaś Uroczystość I Komunii Świętej przeżywać będziemy w niedzielę 1 maja na Mszy św. o godz. 11.00.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy rozmowę z abp. Grzegorzem Rysiem o tym, czy Pan Bóg jest bardziej sprawiedliwy, czy miłosierny. W „Niedzieli” warto przeczytać o skali pomocy Kościoła katolickiego dla Ukrainy.
 11. Proszono o ogłoszenie: Stowarzyszenia Zalasowian  serdecznie zaprasza na sportową, rodzinną niedzielę: spacer z kijkami a dla zainteresowanych na rajd rowerowy. Start dzisiaj o godz. 14.00, zbiórka  obok biblioteki. Zabierzcie znajomych i sąsiadów. Zakończenie wspólnym ogniskiem w Trzemesnej. Dzieci z opiekunami! Prosimy o założenie odblasków lub kamizelek odblaskowych.
 12. Zakład Usług Kominiarskich informuje, że 28 i 29 kwietnia br. będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe w Zalasowej.
 13. Intencje mszalne…
 14. Na dobre przeżycie niedzieli, na dni, które przed nami, na realizacje naszych zadań i obowiązków, niech błogosławi nam Miłosierny Bóg.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress