OGŁOSZENIA 2022-05-01

3 Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas III.
  2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej dzieci z klas czwartych.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie Św. Atanazego – biskupa i doktora Kościoła, we wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki Polski, w środę wspomnienie św. Floriana, w piątek święto św. Filipa i Jakuba – Apostołów.
  4. We wtorek z racji Uroczystości, Msze św. w naszym kościele będą jak w każdą niedzielę.
  5. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Zachęcamy do udziału w nich w kościele, bądź przy kapliczkach. W naszym kościele w ciągu tygodnia Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota maja. Spowiadać będziemy w środę od godz. 17.00 a w czwartek i piątek od godz. 16.30.
  7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu za powołanych i o nowe powołania do służby Bogu od godz. 16.30.
  8. Do chorych udamy się: ks. proboszcz w piątek od godz. 8.00, ks. Bartłomiej w sobotę od godz. 8.00. Chorych, których mamy odwiedzić prosimy zgłosić w zakrystii do środy.
  9. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby diecezji oraz za ofiary złożone ostatnio na potrzeby parafii: Rodzinie z ul. Karpackiej 184, ul. Tarnowskiej 49. Bóg zapłać.
  10. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych za ufundowanie ornatu ze św. Maksymilianem jako daru ołtarza. Dziękujemy także rodzicom młodzieży, która przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania za złożony dla parafii dar ołtarza. Cała kwota (1000 zł) jest przeznaczona na odnowienie stacji naszej Drogi Krzyżowej. Bóg zapłać.
  11. Organizatorzy akcji „Zalasowskie światło pokoju dla Ukrainy” informują, iż za rozprowadzone światełka zebrano kwotę 2989 zł, która zostanie przeznaczona na pomoc Ukraińcom. Bóg zapłać.
  12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (środki czystości i pranie) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” szczególnie polecamy artykuł o nabożeństwie majowym. W „Niedzieli” polecamy lekturę tekstu o tym jak modlić się z dziećmi?
  15. Na dobre przeżycie niedzieli, Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i całego tygodnia, który przed nami, niech błogosławi nam dobry Bóg.