OGŁOSZENIA 2022-05-08

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 Niedziela Wielkanocna

Niedziela Dobrego Pasterza

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii św. dzieci z klas czwartych.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek Uroczystość Św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, w sobotę święto św. Macieja Apostoła.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. W naszej parafii gościmy dzisiaj, Ks. Diakona Mateusza Jaśkiewiecza z WSD w Tarnowie, który głosi okolicznościowe Słowo Boże.
 4. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych w kościele, bądź przy kapliczkach. W naszym kościele w ciągu tygodnia Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone w I piątek na potrzeby misji, za dzisiejsze ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dziękuje także za ofiary złożone na potrzeby parafii przez Rodzinę z ul. Karpackiej 90, ul. Tarnowskiej 149, ul. Karpackiej 30, ul. Granicznej 43.
 6. Dziękujemy dzieciom I komunijnym za ofiary, które przekazały na potrzeby misji. Bóg zapłać.
 7. W sobotę (14 maja) zapraszamy na nowennę i Mszę św. ku czci św. Rity. Nowenna rozpocznie się po Nabożeństwie Majowym.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 9. Zachęcamy do nabywania czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” kolejna płyta z Biblią Audio. W „Niedzieli” polecamy artykuł o tym, jak na lęk przed wojną powinien reagować człowiek wierzący?
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Stanisław Siedlik. Jego pogrzeb odbył się w środę. Odeszła do wieczności także Śp. Blanka Lipowska, która mieszkała z rodzicami przy ul. K. Wielkiego. Msza św. w intencji rodziców Blanki będzie jutro w naszym kościele o godz. 12.00. Polećmy nieśmiertelne dusze Śp. Stanisława i Śp. Blanki, Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 11. Intencje mszalne…
 12. Na dobre przeżycie niedzieli i kolejnych dni tygodnia, przeżycie ich w miłości do Boga i bliźnich w naszych sercach, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress