OGŁOSZENIA 2022-05-22

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

       6 Niedziela Wielkanocna 

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, w czwartek  wspomnienie św. Filipa Nereusza, w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. We wtorek, 24 maja przypada w naszej parafii całodzienna, coroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po Mszy św. o godz. 6.30 i potrwa do Nabożeństwa Majowego. Postarajmy się, by znaleźć choćby kilka chwil w ciągu całego dnia na modlitwę przed Jezusem Eucharystycznym.
 3. W środę, w czasie Mszy św. wieczornej do grona ministrantów naszej parafii, zostaną włączeni chłopcy, którzy do tej pory posługiwali przy ołtarzu jako aspiranci.
 4. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych w kościele i przy kapliczkach. Nabożeństwa Majowe sprawowane są w naszym kościele, w ciągu tygodnia o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na potrzeby parafii. Dziękujemy: Rodzinie z ul. Tuchowskiej 86 i ul. Karpackiej 126.
 6. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy składali ofiary na odnowienie i konserwację stacji naszej Drogi Krzyżowej. Jak widać obrazy zostały zawieszone. Bóg zapłać ofiarodawcom i panom, którzy zawiesili obrazy.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zorganizowali i uczestniczyli we wtorek w Mszy św. z okazji 25-lecia mojego kapłaństwa i moich kolegów rocznikowych. Bóg zapłać pani Krystynie, Chórowi, Kapeli Zalasowianie, OSP Zalasowa, Dyrekcji i Pocztowi Sztandarowemu naszej Szkoły, LSO, DSM-owi, Młodzieży, dzieciom I Komunijnym, naszym panom Szafarzom, Ks. Bartłomiejowi i wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św., za modlitwę, życzenia i wszelką życzliwość. Bóg zapłać przedstawicielom organizacji zalasowskich za życzenia i kwiaty. Bardzo dziękuję Paniom z KGW Zalasowa za ich wielką pomoc i poświęcony czas w przygotowanie tej uroczystości. Bóg zapłać.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy tekst o tym: czy i dlaczego Rosjanie ślepo wierzą Putinowi. W „Niedzieli” warto przeczytać możemy m. in. o beatyfikowanej dzisiaj Paulinie Jaricot – założycielce Żywego Różańca.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Kazimierz Stepek, który mieszkał przy ul. Tarnowskiej. Jego pogrzeb odbył się we wtorek. Polećmy nieśmiertelną duszę Śp. Kazimierza Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 11. Intencje mszalne…
 12. Z życzeniami dobrej niedzieli, spokojnego i dobrego tygodnia, który rozpoczynamy, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress