OGŁOSZENIA 2022-06-12

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dzisiaj  kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie Św. Antoniego z Padwy – prezbitera i doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie Bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w piątek wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego – zakonnika.
 2. W czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała, Msze św. będą jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. W związku z tym bardzo prosimy o przygotowanie poszczególnych ołtarzy:

I ołtarz koło Placu Maryjnego, obok domu p. Kawów – odpowiedzialni: Klub Seniora i Szkoła, a o wsparcie prosimy mieszkańców południowo-zachodniej części Zalasowej: ul. K. Wielkiego prawa strona do lewej strony ul. Tuchowskiej z ulicami Mieszka I, Piastowską i Bukową. Kontakt p. Izabela Bardo tel. 666-341-404.

II ołtarz koło domu p. Grodowskiego – odpowiedzialni: Koło Rękodzieła i Stowarzyszenie Zalasowian, a o wsparcie prosimy mieszkańców północno-zachodniej części Zalasowej: prawa strona ul. Tuchowskiej do lewej strony ul. Tarnowskiej z ulicami: W. Jagiełły, Kr. Jadwigi, Węgierską, W. Łokietka, Jagiellońską, Krótką. Kontakt p. Małgorzata Matug tel. 508-134-346.

III ołtarz koło Pałacu pod Dębami – odpowiedzialni: Koło Gospodyń i Chór Parafialny, a o wsparcie prosimy: mieszkańców południowo-wschodniej części Zalasowej: prawa strona ul. Karpackiej do lewej strony ul. K. Wielkiego z ulicami: Zieloną, M. Reja, Z. Krasińskiego, W. Reymonta, J. Słowackiego, C. K. Norwida, Sportową, Południową. Kontakt p. Grażyna Lesiak tel. 602-885-323.

IV ołtarz koło domu p. Bardów – odpowiedzialni: OSP Zalasowa i pan Sołtys, a o wsparcie prosimy: mieszkańców północno-wschodniej części Zalasowej: prawa strona ul. Tarnowskiej do lewej strony ul. Karpackiej z ulicami: Kościelną, Św. Walentego, A. Mickiewicza, J. Tuwima, Ogrodową, J. Kochanowskiego, Zgodną, Leśną, Graniczną. Kontakt p. Wiesław Matug tel. 501-857-429.

 1. Zapraszamy do udziału w procesji by oddać cześć Jezusowi Eucharystycznemu. Składka zbierana w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
 2. W Oktawie Bożego Ciała, Msze św. będą o godz. 6.30 i 18.00. Po Mszy o godz. 18.00 procesja wokół kościoła.
 3. Możliwość spowiedzi przed Bożym Ciałem będzie w środę od godz. 17.00.
 4. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone ostatnio w kopertach na potrzeby parafii. Bóg zapłać: Rodzinie z ul. Piastowskiej 31 i ul. W. Reymonta.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 rozpocznie się Festyn Parafialny. Zapraszamy na Plac Maryjny. Przewidziane są atrakcje dla młodszych i starszych. Dochód z festynu przeznaczony zostanie na pokrycie kosztów związanych z remontem dachu naszego kościoła. W przyszłą niedzielę, Msza św. popołudniowa w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 15.00.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy rozmowę z ks. Sławomirem Oderem – o perspektywach wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata Jana Pawła II. Jest także do nabycia „Gość EXTRA” w całości poświęcony Eucharystii. Cena 12 zł. W „Niedzieli” warto przeczytać: o tym jaki sens mają procesje Bożego Ciała.
 8. Proszono o ogłoszenie: Sołtys informuje, iż dzisiaj upływa termin zgłoszeń do Gminnego konkursu na Najpiękniejszy Ogród Różany. Zgłoszenia u p. Sołtysa lub mailowo na adres Gminy Ryglice. W czasie trwania Festynu Parafialnego będzie można uzyskać pomoc w wypełnieniu deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw. Termin składania deklaracji upływa 30 czerwca.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Zofia Janiga, która mieszkała przy ul. Z. Krasińskiego. Jej pogrzeb odbył się we wtorek. Polećmy nieśmiertelną duszę Śp. Zofii Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 10. Intencje mszalne…

Na dobre przeżycie niedzieli i całego tygodnia, na chwile odpoczynku i na spełnianie naszych obowiązków, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress