OGŁOSZENIA 2022-06-26

13 niedziela zwykła

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie św. Ireneusza – biskupa i męczennika, w środę  Uroczystość św. Piotra i Pawła – Apostołów, w sobotę święto NMP Tuchowskiej.
  2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta Suma będzie sprawowana o godz. 11.00. Po niej procesja wokół kościoła. Po zakończonej procesji w kościele będzie udzielane indywidualne błogosławieństwo dla dzieci, które rozpoczynają czas wakacji.
  3. W środę z racji Uroczystości Św. Piotra i Pawła Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Składka zbierana w środę, przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego, to tzw. świętopietrze.
  4. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.
  5. Bardzo dziękujemy za anonimową ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość za ofiarę złożoną na remont dachu naszego kościoła. Bóg zapłać.
  6. Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przygotować i przeprowadzić nasz II Parafialny Festyn Rodzinny. Dziękujemy wszystkim, za obecność, zaangażowanie i przekazane w jakikolwiek sposób ofiary na remont dachu naszego kościoła. Po podliczeniu całości informujemy, iż zebraliśmy kwotę 13 tys. 412 zł. i 30 gr.
  7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00.
  8. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00. Bardzo prosimy zgłosić tych chorych, których mamy odwiedzić do środy w zakrystii kościoła.
  9. W piątek 1 lipca rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  10. Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 28 kwietnia do 4 maja 2023 roku. Szczegóły na stronie internetowej parafii a zapisy w kancelarii parafialnej.
  11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. in. o tym jakie lektury warto zabrać na wakacje. W „Niedzieli” polecamy tekst o nabożeństwie do Niepokalanego Serca Maryi.

Na dobre przeżycie niedzieli, na ten odpustowy czas, na chwile naszego odpoczynku i pracy, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.