OGŁOSZENIA 2022-06-19

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

             12 niedziela zwykła    

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – zakonnika, w czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Z racji przypadającej w piątek uroczystości nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych.
 2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w czasie Mszy św. na cmentarzu (2190 zł). Przeznaczone są one na utrzymanie naszego cmentarza.
 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali i posprzątali kaplicę na cmentarzu, pani organistce – pani Krystynie, panu Zbigniewowi, panu kościelnemu, służbie liturgicznej i tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy się wspólnie modlić za naszych zmarłych. Bóg zapłać pani Renacie za nasadzenie nowych kwiatów przy kościele.
 4. Dzisiaj o godz. 16.00 rozpoczęcie Festynu Parafialnego. Zapraszamy na Plac Maryjny.
 5. Bardzo dziękuję za ofiary złożone ostatnio na potrzeby parafii: Rodzinie z ul. Leśnej 49 i ul. Karpackiej 35/8 oraz ofiarodawcy, który prosił o anonimowość. Bóg zapłać za ofiary z Bożego Ciała na cele charytatywne naszej Diecezji.
 6. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek na Mszy św. o godz. 18.00. Wtedy to odbędzie się błogosławieństwo dzieci, poświęcenie wianków i ziół.
 7. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła, na którą zapraszamy, tak jak przez całą Oktawę Bożego Ciała, noszących feretrony oraz dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.
 8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy swoja pracą, zaangażowaniem i ofiarami przyczynili się do powstania ołtarzy na trasie procesji w Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy także Chórowi, Orkiestrze, OSP Zalasowa, wszystkim, którzy nieśli feretrony i sztandary, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, pani Organistce i panu Kościelnemu oraz wszystkim uczestniczącym w procesji za zaangażowanie i świadectwo wiary w Eucharystycznego Jezusa.
 9. Od odpowiedzialnych za budowę ołtarzy na Boże Ciało, otrzymałem kwotę 9228 zł. Jak w poprzednim roku, pieniądze te zostaną przeznaczone na odnowę kolejnego feretronu z naszego kościoła. Za wszystkie te ofiary Bóg zapłać.
 10. Zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. na zakończenie roku nauki będzie w piątek o godz. 8.00.
 11. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Uroczysta Suma o godz. 11.00. Po niej procesja wokół kościoła. Zachęcamy do udziału w uroczystej Sumie jak też procesji: dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące, niosących feretrony i sztandary. Po zakończonej procesji w kościele będzie udzielane indywidualne błogosławieństwo dla dzieci, które rozpoczynają czas wakacji.
 12. W ubiegłą niedzielę do puszek na leczenie Hani i Marysi wolontariusze zebrali 6825,50 zł. Podziękowanie za przeprowadzoną zbiórkę znajduje się w gablocie.
 13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m. in. o adoracji Najświętszego Sakramentu. W „Niedzieli” warto przeczytać m. in.: o praktyce 9 pierwszych piątków.
 15. Intencje mszalne…
 16. Na dobre przeżycie niedzieli i całego tygodnia, na ostatnie dni roku szkolnego, na chwile odpoczynku i na spełnianie naszych obowiązków, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress