OGŁOSZENIA 2023-03-05

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   2 Niedziela Wielkiego Postu 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i o godz. 20.00. W piątek na Drogę Krzyżową i Mszę świętą zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami. Podczas Mszy poświęcenie i wręczenie dzieciom książeczek do modlitwy.
 2. Dzisiaj dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Do puszek zbierane są ofiary na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tace, które przeznaczone są na cele diecezjalne.
 4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie, w kopertach na potrzeby parafii. Dziękujemy: Rodzinie z ul. Piastowskiej 43, ul. Karpackiej 9, ul. Ogrodowej 21. Bóg zapłać za ofiary na renowację naszego krzyża, ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość.
 5. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła, do nabycia są baranki wielkanocne i paschaliki w cenie 8 zł, które rozprowadza Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 6. W sobotę o godz. 17.00 nowenna i Msza św. ku czci św. Rity. Zapraszamy.
 7. Gratulujemy naszym lektorom, grupie starszych oraz młodszych zdobycia I miejsca w Dekanalnym Turnieju LSO w Piłce Nożnej Halowej i awansu do etapu rejonowego. Naszym ministrantom gratulujemy zdobycia III miejsca we wczorajszym turnieju.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” szczególnie polecamy rozmowę o tym, jak rozumieć karę Boską, a także wielkopostną katechezę o uczynku miłosierdzia „nieumiejętnych pouczać”. W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł o grzechu pierworodnym.
 10. Proszono o ogłoszenie: Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zalasowej informuje, że rozpoczęła się rekrutacja na nowy rok szkolny 2023/2024. W dniach od 1.03 do 31.03.2023 trwają zapisy dzieci do przedszkola i oddziału przedszkolnego (tzw. zerówki). Zapisy do klasy pierwszej i klasy czwartej sportowej szkoły podstawowej trwać będą do 5.04.2023. Regulaminy rekrutacji, zgłoszenia i wnioski dostępne są na stronie szkoły w zakładce Ważne Dokumentyi w sekretariacie.
 11. We środę odbył się pogrzeb Śp. Jakuba Papugi, który pochodził z naszej parafii a ostatnio mieszkał w Tarnowie. Polećmy Miłosiernemu Bogu nieśmiertelną duszę Śp. Jakuba. Dobry Jezu…
 12. Intencje mszalne…
 13. Na dobre przeżycie niedzieli i całego tygodnia, który przed nami, na dobre wypełnianie wielkopostnych zobowiązań, niech nam błogosławi Dobry Bóg.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Polityka prywatności
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress