OGŁOSZENIA 2023-03-12

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

       3 Niedziela Wielkiego Postu 

 1. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątek tylko o godz. 16.30 i 20.00.
 2. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP w liturgii Kościoła przeniesiona jest na poniedziałek 20 marca.
 3. Bardzo dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tace, które przeznaczone są na inwestycje w naszej parafii.
 4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie, w kopertach na potrzeby parafii. Dziękujemy: Rodzinie z ul. A. Mickiewicza 74 A, ul. K. Wielkiego 186, ul. Leśnej 43 oraz ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość. Bardzo dziękuję również za ofiarę (1500 zł) na obsadzenie różami terenu wokół naszego kościoła oraz ofiarę na renowacje naszego krzyża Rodzinie z ul. A. Mickiewicza. Bóg zapłać.
 5. W zakrystii i kwiaciarni do nabycia są baranki wielkanocne i paschaliki w cenie 8 zł, które rozprowadza Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 6. Bardzo dziękujemy właścicielowi sklepu SOLO za ufundowanie bułek i napojów dla uczestników turnieju LSO, który odbył się w ubiegłą sobotę. Bardzo dziękujemy także panu Grzegorzowi Ludwinowi za bezpłatny transport naszych drużyn na to wydarzenie. Bóg zapłać.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” szczególnie polecamy blok tekstów z okazji 10. rocznicy wyboru papieża Franciszka. W tygodniku „Niedziela” bezpłatny dodatek – „Poznaj siebie. Rachunek sumienia”, który będzie stanowić praktyczna pomoc w przygotowaniu do spowiedzi.
 9. Proszono o ogłoszenie: W związku z narastającą dramatyczną sytuacją ludności na Ukrainie prosimy mieszkańców Zalasowej, abyśmy jeszcze raz podzielili się tym czym możemy z udręczonymi wojną sąsiadami. W budynku szkoły od jutra do środy, przy głównym wejściu prowadzona będzie zbiórka artykułów żywnościowych i higienicznych. Artykuły te można też składać w sklepie Cezar. Wszystkie przekazane przez Was produkty Ojcowie Redemptoryści dostarczą przed świętami Wielkanocnymi do potrzebujących rodzin mieszkających na terenach objętych wojną. Na furcie klasztornej w Tuchowie można także oddać ubrania dla dzieci i dorosłych. Bardzo liczymy na Waszą pomoc.
 10. OSP w Zalasowej informuje, że od soboty 18 marca rozpoczyna coroczną, wiosenną zbiórkę złomu w celu pozyskania środków na zakup sprzętu ratowniczego. OSP zwraca się z uprzejma prośbą do mieszkańców Zalasowej, którzy chcą oddać swój złom na ten cel o kontakt ze strażakami lub sołtysem p. Wiesławem Matugiem. Złom OSP odbiera własnym transportem.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Zofia Baszczewska, która mieszkała przy ul. Mieszka I. Jej pogrzeb będzie we wtorek. Wprowadzenie i różaniec godz. 14.30. Msza św. o godz. 15.00. Polećmy nieśmiertelną duszę Śp. Zofii Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…
 12. Intencje mszalne…
 13. Na dobre przeżycie niedzieli i całego tygodnia, który przed nami, niech nam błogosławi Dobry Bóg.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Polityka prywatności
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress