OGŁOSZENIA 2023-03-19

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4  Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Laetare – Raduj się, Jerozolimo

 

 1. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w czasie Wielkiego Postu: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00 (po Mszy św. wieczornej).
 3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie, w kopertach na potrzeby parafii. Dziękujemy: Rodzinie z ul. K. Wielkiego 182, ul. Tarnowskiej 104, ul. K. Wielkiego 14, ul. A. Mickiewicza 21, ul. A. Mickiewicza 20, ul. Tarnowskiej 102, ul. W. Jagiełły 44, ul. K. Wielkiego 20, ul. Tarnowskiej 197, ul. Leśnej 13 oraz anonimowym ofiarodawcom. Wszystkim ofiarodawcom – serdeczne Bóg zapłać. Bóg zapłać także pewnej Rodzinie za ofiarę na odnowienie naszego krzyża.
 4. W środę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Ich szczegółowy program umieszczony jest w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. Można także ten program zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła. Postarajmy się, by dobrze przeżyć czas rekolekcji, znaleźć czas na wysłuchanie nauk rekolekcyjnych i modlitwę. Spowiedź przedświąteczna dla naszej parafii będzie w sobotę (1 kwietnia) przed Niedzielą Palmową. W piątek i sobotę na Mszach św. będzie zbierana składka na potrzeby rekolekcji. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WSD w Tarnowie jako jałmużna postna.
 5. W ramach rekolekcji w piątek, zaplanowana jest Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona po Mszy św. o godz. 17.00 i jeśli pogoda pozwoli to udamy się z kościoła na ulicę Sportową, a zakończymy naszą modlitwę obok kapliczki przy stadionie na ul. Sportowej.
 6. Grupa Golgota zaprasza wszystkich na drogę krzyżową granicami Zalasowej. Planowane jest przejście połowy trasy. Wyjście w sobotę 25 marca o godz. 19.00 z Placu Maryjnego.
 7. W zakrystii, przy wyjściu z kościoła i w kwiaciarni do nabycia są baranki wielkanocne, które rozprowadza Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 8. Sołtys oraz Parafia Zalasowa i współorganizatorzy zapraszają na Zalasowski Konkurs Palm Wielkanocnych. Konkurs odbędzie się w Niedzielę Palmową  2 kwietnia, zapraszamy uczestników do zgłaszania się ze swoimi tradycyjnymi palmami o godz. 10,30 przed wejściem do kościoła. Rozstrzygnięcie konkursu po Mszy św. Regulamin konkursu na stronie parafii i stronie facebookowej sołtysa.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki chemiczne i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” najważniejszym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II. W „Niedzieli” przeczytać możemy m. in. świadectwa ludzi, których inspiruje św. Józef.
 11. W czwartek 30 marca br. w Bazylice Mniejszej w Nowym odbędzie się dzień skupienia dla parlamentarzystów, samorządowców i pracowników administracji samorządowej terenu Diecezji Tarnowskiej. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża sprawowana o godz. 14.00 będzie transmitowana przez radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Włączmy się duchowo w to modlitewne spotkanie, polecając wszystkich sprawujących władzę w naszych lokalnych samorządach.
 12. Proszono o ogłoszenie: w poniedziałek 20 marca o godz. 18.00 w Pałacu Pod Dębami, odbędzie się zebranie na temat ekologicznych źródeł ogrzewania. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Marek Wardzała, który mieszkał przy ul. Tarnowskiej. Termin jego pogrzebu będzie ustalony. Polećmy nieśmiertelna duszę Śp. Marka Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…
 14. Intencje mszalne…
 15. Na dobre przeżycie niedzieli i całego tygodnia, który przed nami, na owocne przeżycie czasu rekolekcji, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress