OGŁOSZENIA 2023-03-26

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  V  Niedziela Wielkiego Postu

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w czasie Wielkiego Postu: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i o godz. 20.00, którą prowadzi młodzież.
 2. Kończymy dzisiaj nasze rekolekcje wielkopostne. Bardzo dziękujemy Ks. Łukaszowi Gołasiowi za ich wygłoszenie a wszystkim: dzieciom, młodzieży i starszym za pobożny w nich udział. Bóg zapłać. Dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom naszej szkoły za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji. Bóg zapłać panom: Kazimierzowi Kawie i Januszowi Romanowskiemu oraz panom z OSP Zalasowa za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu w piątek Drogi Krzyżowej. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby rekolekcji.
 3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na WSD w Tarnowie. Dziękujemy także za ofiary złożone w kopertach na potrzeby parafii: Rodzinie z ul. Węgierskiej 2, ul. Piastowskiej 121, ul. Tarnowskiej 85 oraz ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość. Bóg zapłać. Dziękuje także pewnej Rodzinie za ofiarę na renowację naszego krzyża. Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu przypada I sobota kwietnia. Do chorych z racji I piątku kwietnia i Świąt Wielkanocnych udamy się: Ks. Bartłomiej w czwartek (30 marca) od godz. 15.00 a Ks. proboszcz w piątek (31 marca) od godz. 8.00. Chorych, których mamy odwiedzić prosimy zgłosić do środy w zakrystii kościoła.
 5. W sobotę (1 kwietnia) w naszej parafii będzie spowiedź przedświąteczna. Możliwość spowiedzi będzie od godz. 10.00 do 12.00 oraz od godz. 00 do 15.30 i od 16.00 do 17.00.
 6. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Palmową, tradycyjne poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św., a uroczysta procesja z palmami na Mszy św. o godz. 11.00. Składka zbierana w przyszłą niedzielę, będzie przeznaczona na potrzeby diecezji.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.
 8. Grupa Golgota zaprasza w przyszłą niedzielę na Ekstremalną Drogę Krzyżową granicami naszej parafii. Wyjście z Placu Maryjnego o godz. 18.00.
 9. Z konserwacji i odnowienia wrócił nasz krzyż. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy swoimi ofiarami wsparli to dzieło. Za wszystkie ofiary na jego odnowienie, za pomoc przy transporcie krzyża i jego zawieszeniu bardzo dziękuję. Bóg zapłać.
 10. W zakrystii i sklepie papierniczym do nabycia są baranki wielkanocne, które rozprowadza Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki chemiczne i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” między innymi odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci. W „Niedzieli” polecamy artykuł o spowiedzi. Do nabycia jest także specjalny numer „Gościa Niedzielnego” cenie 14 zł poświęcony w całości relikwiom związanym z męką Pana Jezusa.
 13. Proszono o ogłoszenie: W sobotę 1 kwietnia od godz. 8.00 Stowarzyszenie Zalasowian wraz z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym, organizuje kolejną akcję sprzątania naszej miejscowości. Organizatorzy zapraszają mieszkańców Zalasowej do wzięcia udziału w akcji. Lista osób odpowiedzialnych za poszczególne ulice, zamieszczona jest na stronie internetowej Zalasowa.pl oraz w szkole. Przy niesprzyjającej pogodzie akcja zostanie przeniesiona na 15 kwietnia. W razie pytań prosimy się kontaktować z panią Katarzyna Mróz.
 14. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na Kiermasz Ciast Świątecznych w dniu 7 kwietnia o godz. 8.00 w Sołtysówce.
 15. Intencje mszalne…
 16. Na dobre przeżycie niedzieli i całego tygodnia, który przed nami, na dobre przeżycie sakramentu pokuty w najbliższą sobotę, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress