OGŁOSZENIA 2023-05-07

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

       5 Niedziela Wielkanocna

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas III w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej dzieci z klas IV.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada, w poniedziałek uroczystość Św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji.
 3. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych. W naszym kościele w ciągu tygodnia Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.
 4. W sobotę nowenna do Św. Rity i Msza św., które rozpoczną się po Nabożeństwie Majowym. Zapraszamy.
 5. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na budowę kościoła w parafii Czarny Potok oraz za ofiary złożone ostatnio w kopertach na potrzeby naszej parafii: Rodzinie z ul. Tuchowskiej 92, ul. Tuchowskiej 138, ul. Słowackiego 74 oraz ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość. Bóg zapłać.
 6. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych za ufundowanie puszki – naczynia do rozdawania Komunii św. jako daru ołtarza. Bóg zapłać.
 7. Dziękuję także za kolejne ofiary od mieszkańców Podlesia na obsadzenie różami naszego kościoła (630 zł). Bóg zapłać.
 8. Z odnowienia wróciły lichtarze z głównego ołtarza naszego kościoła oraz wieczna lampka. Przy tej okazji bardzo dziękuję panom Strażakom z OSP Zalasowa za pomoc w zdemontowaniu i zawieszeniu wiecznej lampki. Bóg zapłać.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (środki czystości i pranie) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” próbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, czy da się zorganizować Pierwszą Komunię tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem.. W „Niedzieli” polecamy lekturę tekstu o tym po co nam objawienia maryjne?
 11. Polećmy Miłosierdziu Bożemu naszą parafiankę i uczennicę naszej szkoły Śp. Liliannę Skrężyna. Dobry Jezu…
 12. Intencje mszalne…
 13. Na dobre przeżycie niedzieli i całego tygodnia, który przed nami, niech błogosławi nam dobry Bóg.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress