OGŁOSZENIA 2023-05-14

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 Niedziela Wielkanocna 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywamy Rocznicę I Komunii św. dzieci z klas czwartych.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek święto św. Andrzeja Boboli – prezbitera i męczennika, patrona Polski, w czwartek wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego – prezbitera.
 3. We wtorek przypada dzień imienin Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim i Jego posługiwaniu w naszych modlitwach.
 4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych w kościele, bądź przy kapliczkach. W naszym kościele w ciągu tygodnia Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.
 6. Dziękujemy dzieciom I komunijnym za ofiary, które przekazały na potrzeby misji (1000 zł). Bóg zapłać.
 7. Od Ks. proboszcza parafii w Czarnym Potoku, otrzymaliśmy podziękowanie za ofiary (8870 zł) złożone na budowę nowego kościoła.
 8. Wczoraj w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu odbyła się diecezjalna pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjnej, w której uczestniczyły także nasze dziewczęta. Dwie z nich: Karolina Chaim i Milena Kusek po kilkumiesięcznym kursie dla przewodniczek DSM z powodzeniem zdały egzamin i otrzymały wczoraj błogosławieństwo do dalszej pracy. Gratulujemy dziewczętom oraz ich rodzicom i życzymy owocnej pracy w naszym DSM.
 9. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy we czwartek na Nabożeństwo Majowe i wieczorną Mszę św.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” między innymi o tym, że Kościół marzeń już istnieje, o pokucie, która decyduje o losach świata, i o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków. W „Niedzieli” polecamy artykuł o medytacji chrześcijańskiej. Czym jest i jak ją praktykować.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Adolf Chaim, który mieszkał przy ul. W. Jagiełły. Jego pogrzeb będzie we wtorek. Wprowadzenie i różaniec o godz. 14.30 a Msza św. o godz. 15.00. Polećmy nieśmiertelną duszę Śp. Adolfa Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 13. Intencje mszalne…

Na dobre przeżycie niedzieli i kolejnych dni tygodnia, przeżycie ich  w miłości do Boga i bliźnich w naszych sercach, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress