OGŁOSZENIA 2023-05-21

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

       7 Niedziela Wielkanocna

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 

  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Rity z Cascii – zakonnicy, w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych,  w piątek  wspomnienie św. Filipa Nereusza, w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. W środę, 24 maja przypada w naszej parafii całodzienna, coroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po Mszy św. o godz. 6.30 i potrwa do Nabożeństwa Majowego. Postarajmy się, by znaleźć choćby kilka chwil w ciągu całego dnia na modlitwę przed Jezusem Eucharystycznym.
  3. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych w kościele i przy kapliczkach. Nabożeństwa Majowe sprawowane są w naszym kościele, w ciągu tygodnia o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na potrzeby parafii. Dziękujemy: Rodzinie z ul. Sportowej, ul. W. Jagiełły 36, ul. Tarnowskiej 64, ul. Tarnowskiej 157, ul. Tuchowskiej 99, oraz Rodzinie, która prosiła o anonimowość za ofiarę na renowacje naszego krzyża. Bóg zapłać.
  5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów. Chrystus żyje i wciąż działa w Kościele poprzez swojego Ducha. W „Niedzieli” warto przeczytać m. in. na temat spowiedzi dzieci. Do nabycia jest także nowy numer biuletynu „W Naszej Zalasowej”.
  7. Proszono o ogłoszenie: Dyrektor Zespołu szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej zaprasza do udziału w akcji zbiórki elektrośmieci. Zbiórka odbędzie się w dniach 22 – 26 maja. Zużyty sprzęt należy składać przy szkole od strony placu zabaw. Szczegóły na stronie szkoły.
  8. Intencje mszalne…
  9. Z życzeniami dobrej niedzieli, spokojnego i dobrego tygodnia, który rozpoczynamy, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

 © 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress