OGŁOSZENIA 2023-06-11

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 niedziela zwykła     

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie bł. Romana Sitki – prezbitera i Towarzyszy, męczenników, we wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy – prezbitera i doktora Kościoła, w środę wspomnienie bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika, w  piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Z racji przypadającej w piątek uroczystości nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych.
 2. Bardzo dziękuję za ofiary złożone ostatnio na potrzeby parafii: Rodzinie z ul. Piastowskiej 31 i ul. A. Mickiewicza 3. Bóg zapłać za ofiary z Bożego Ciała na cele charytatywne naszej Diecezji.
 3. Dzisiaj do puszek zbierane są ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.   
 4. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek na Mszy św. o godz. 18.00. Wtedy to odbędzie się błogosławieństwo dzieci, poświęcenie wianków i ziół.  
 5. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła, na którą zapraszamy, tak jak przez całą Oktawę Bożego Ciała, noszących feretrony oraz dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.      
 6. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy swoja pracą, zaangażowaniem i ofiarami przyczynili się do powstania ołtarzy na trasie procesji w Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy Chórowi, Orkiestrze, OSP Zalasowa, wszystkim, którzy noszą feretrony i sztandary, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, pani Organistce i panu Kościelnemu oraz wszystkim, którzy uczestniczą w procesjach. 
 7. Od odpowiedzialnych za budowę ołtarzy na Boże Ciało, otrzymałem kwotę 10 tyś. 525 zł. (I ołtarz 3060 zł., II ołtarz 2640 zł., III ołtarz 3060 zł., IV ołtarz 2415 zł.) Jak w poprzednim roku, pieniądze te zostaną przeznaczone na odnowę kolejnego feretronu z naszego kościoła. Za wszystkie te ofiary Bóg zapłać.
 8. Moi Drodzy, w najbliższą sobotę chcemy przeżyć kolejny, tzw. „letni dzień zmarłych”. Zapraszamy więc na cmentarz parafialny, gdzie o godz. 17.00 odmówimy różaniec za zmarłych. Po zakończonym różańcu  zostanie w kaplicy cmentarnej odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych parafian. W czasie tej Mszy św. będzie zbierana składka na utrzymanie cmentarza. 
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. tekst o świętych szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym. W „Niedzieli” warto przeczytać m. in.: o co robić, kiedy ktoś bliski traci wiarę? Do nabycia jest także „Niedziela. Magazyn” to kwartalnik w cenie 15 zł. 
 11. Proszono o ogłoszenie: Pan Zdzisław Peca organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Pana Jezusa. Wyjazd 24 czerwca o godz. 3.00. Powrót wieczorem. Koszt około 70 zł. Zapisy do 22 czerwca br. Tel. 014 67 42 358 lub 505 147 406. 
 12. W poniedziałek 26 czerwca od godz. 8.30 w Ośrodku Zdrowia w Zalasowej, odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.
 13. Intencje mszalne… 
 14. Na dobre przeżycie niedzieli i całego tygodnia, na chwile odpoczynku i na spełnianie naszych obowiązków, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.      


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Polityka prywatności
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress