OGŁOSZENIA 2023-09-03

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   22 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w piątek Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – głównej patronki diecezji. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia ziarna siewnego.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na cele diecezjalne oraz za ofiary złożone w I piątek na potrzeby misji.
 3. Bardzo dziękuję za ofiary na potrzeby naszej parafii: Rodzinie z ul. Granicznej 45, ul. K. Wielkiego 98. Bóg zapłać. Bardzo dziękuję 5 Róży Różańcowej Kobiet za ofiarę (720 zł) na chodniki do naszego kościoła. Bóg zapłać.
 4. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego, będzie sprawowana w naszym kościele, jutro (poniedziałek) o godz. 9.00.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek września. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 w intencji powołań i za powołanych.
 6. Zapraszamy na kolejną nowennę i Mszę św. ku czci św. Rity, w sobotę o godz. 18.00.
 7. Bardzo dziękuję pani Anecie i pani Wioletcie oraz dziewczętom z naszego DSM-u za wysprzątanie salki młodzieżowej. Bóg zapłać także panu Zbigniewowi i panu Danielowi za prace przy instalacji elektrycznej naszych organ.
 8. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy uczniów klasy 8 i klas 7 wraz z rodzicami. Będzie to oficjalne rozpoczęcie przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność i pobranie zaświadczenia będzie równoznaczna ze zgłoszeniem swojego dziecka jako kandydata do sakramentu bierzmowania.
 9. Ks. Bartłomiej zaprasza młodzież młodszą i starszą na spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek 8 września o godz. 19.30. W ramach tegorocznych spotkań cykl rozważań Pisma Świętego – Tajemnica Jezusa w Ewangelii wg. św. Marka.
 10. W przyszłą niedziele po każdej Mszy św. br. Jacek, nasz rodak będzie opowiadał o swojej pracy misyjnej w Sudanie. Będzie możliwość złożenia ofiary na Jego misyjna działalność.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” szczególnie polecamy artykuły o duchowych potrzebach
  i oczekiwaniach młodzieży. W „Niedzieli” warto przeczytać m. in. o tym czy Niemcy kiedykolwiek zapłacą za dokonane w czasie wojny w Polsce zbrodnie?
 13. Intencje mszalne…
 14. Na dobre przeżycie niedzieli, na nowe obowiązki szkolne i zawodowe jakie podejmiemy w tym tygodniu, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress