OGŁOSZENIA 2023-09-10

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 NIEDZIELA ZWYKŁA     

Rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma – biskupa i doktora Kościoła, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w sobotę wspomnienie św. Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa i męczennika.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na misyjną działalność brata Jacka. Za tydzień do puszek będą zbierane ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 3. Bardzo dziękujemy za ofiarę na potrzeby parafii, złożoną przez: Rodzinę z ul. Tuwima 19 oraz za ofiarę (450 zł) na chodnik do kościoła, którą złożyła 16 Róża Różańcowa Kobiet. Bóg zapłać.
 4. We czwartek Męska Grupa Modlitewna Golgota zaprasza na Drogę Krzyżową granicami Zalasowej. Planowane jest pokonanie około 12 km Wyjście spod kościoła o godz. 18.00. Organizatorzy proszą o zabranie na trasę latarek.
 5. Spotkanie DSM-u będzie w sobotę o godz. 9.00. Dziewczęta proszone są o zabranie uzupełnionych kart zapisów.
 6. W ramach ogólnopolskiej akcji Męskie Oblężenie Jasnej Góry, organizowana jest pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę. Wyjazd w sobotę 23 września. Zapisy w zakrystii i u ks. Bartłomieja. Koszt wyjazdu 80 zł. W czasie pielgrzymki Msza św., męski różaniec oraz ciekawe wykłady dla mężów i ojców.
 7. W ubiegłą środę w naszym kościele znaleziono portfel z pewną kwota pieniędzy. Jest on do odebrania w zakrystii.
 8. Bardzo dziękuję pani Lesławie i pani Renacie za pielęgnacje róż przy kościele i plebanii. Bóg zapłać.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj „Gość Niedzielny” w objętości 100 stron na jubileusz stulecia. A w nim m.in.: sylwetki redaktorów, kulisy pracy redakcyjnej, niepublikowane opowieści i ciekawostki z ważnych wydarzeń, których świadkami byli dziennikarze GN. Numer uzupełnia specjalny dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów. W „Niedzieli” polecamy m. in artykuł o tym, czy religia jest sprawą prywatną?
 11. Proszono o ogłoszenie: Sołtys wsi Zalasowa pan Wiesław Matug zaprasza wszystkich mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w niedzielę 17 września o godz. 10.00 w Pałacu pod Dębami. Głównym tematem zebrania podjęcie uchwały w sprawie przeznaczenia środków funduszu sołeckiego na 2024 rok, oraz sprawy bieżące.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Feliks Olszówka, który mieszkał przy ul. Sportowej. Jego pogrzeb odbył się we środę. Polećmy nieśmiertelną duszę Śp. Feliksa, Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 13. Intencje mszalne…
 14. Na dobre przeżycie niedzieli na dobre wypełnianie naszych codziennych obowiązków przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress