OGŁOSZENIA 2023-11-05

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours – biskupa.
 2. W sobotę przypada 105 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Postarajmy się uczcić to święto przez wywieszenie flag narodowych i naszą modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie sprawowana w naszym kościele w niedzielę o godz. 11.00. Przed tą Mszą św. w kościele o godz. 10.30 Koncert dla Niepodległej. Zachęcamy i dzieci i dorosłych o przyniesienie kotylionów i chorągiewek biało czerwonych.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tace, które przeznaczone są na cele diecezjalne oraz za ofiary z I piątku na cele misyjne i ofiary złożone na utrzymanie WSD w Tarnowie.
 4. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w kopertach na potrzeby parafii i prace remontowe: Rodzinie z ul. Św. Walentego 2, ul. Granicznej 75, ul. Karpackiej 126, ul. A. Mickiewicza 21, ul. Piastowskiej 130, ul. K. Wielkiego 144 oraz ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość. Bóg zapłać za te ofiary. Tym bardziej dziękuję za wszelkie ofiary, iż w piątek wypłaciłem za kolejną część pracy przy malowaniu dachu kościoła 5000 zł a zapłacić mam jeszcze za farbę, podkład i rozpuszczalnik 1800 zł.
 5. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych: za posprzątanie i przygotowanie kaplicy na cmentarzu, za przygotowanie nagłośnienia – pani Krystynie i panu Zbigniewowi oraz panu Sławomirowi, panu Antoniemu, Ks. Bartłomiejowi i Grupie Młodzieżowej za różaniec, za zmarłych na cmentarzu. Bóg zapłać.
 6. Bóg zapłać Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w Uroczystość Wszystkich Świętych na utrzymanie naszego cmentarza. Łączna kwota tych ofiar to 3060 zł i będzie w całości przeznaczona na utrzymanie naszego cmentarza. Przy okazji dziękuję wszystkim, którzy zabierają śmieci z cmentarza. Bóg zapłać.
 7. Na nowennę ku czci św. Rity i Mszę św. zapraszamy w sobotę na godz. 17.00.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o parafiach, polskich i zagranicznych, które zasłynęły największą liczbą powołań kapłańskich i zakonnych. W Tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuł o tym jaka będzie wieczność. Do nabycia jest także Kalendarz Rolników.
 9. Proszono o ogłoszenie: Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej, we współpracy z Sołtysem Zalasowej, Kołem Gospodyń Wiejskich, Klubem Seniora oraz Stowarzyszeniem Zalasowian, serdecznie zaprasza na Marsz Niepodległości, który odbędzie się 10 listopada b.r. Wymarsz spod budynku szkoły o godz. 12.00, przejście na Cmentarz Wojenny nr 166 na Podlesiu. Serdecznie zapraszamy.
 10. Stowarzyszenie Zalasowian serdecznie zaprasza  wszystkich mieszkańców 11 listopada na cmentarz o godz.10.00 pod Zalasowskie Miejsce Pamięci do wspólnego  odśpiewania Hymnu Narodowego w 105 Rocznicę Odzyskania Niepodległości,  złożenie wiązanek i zapalenie zniczy. Prosimy o przypięcie kotylionów oraz przypominamy o wywieszenie flag.
 11. OSP Zalasowa informuje, że od soboty 11 listopada rozpoczyna akcję roznoszenia kalendarzy strażackich na rok 2024. Środki uzyskane z tej akcji będą przeznaczone jak w poprzednich latach na zakup nowego sprzętu ratowniczego.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Marian Peca, który mieszkał przy ul. Karpackiej oraz Śp. Józef Sarad, który mieszkał przy ul. W. Jagiełły. Pogrzeb Śp. Mariana jak też i Śp. Józefa odbył się we wtorek. Polećmy nieśmiertelne dusze Śp. Mariana i Śp. Józefa miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 13. Intencje mszalne…
 14. Ten niedzielny czas ale też czas radości i świętowania rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, także czas naszej pracy dla Ojczyzny oraz każdego z nas niech błogosławi dobry Bóg.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Polityka prywatności
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress