OGŁOSZENIA 2023-11-26

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Jezusa Chrystusa

 Króla Wszechświata 

 1. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przeżywać będziemy: w czwartek święto św. Andrzeja – Apostoła.
 2. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to także patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej.
 3. Dzisiaj z racji przeżywanej Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Wspólnie uczynimy to na koniec tej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem.
 4. We wtorek przypada 14 rocznica konsekracji bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Pasterza naszej diecezji.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny. Zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca za tydzień po Mszy św. o godz. 7.00.
 6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. dziewczęta z DSM-u, będą rozprowadzać „zdrapki adwentowe”. To propozycja dla całych rodzin z dziećmi by lepiej przeżyć czas adwentu. Ofiara za zdrapki to wolne datki, które przeznaczone zostaną na potrzeby DSM-u.
 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone ostatnio na potrzeby parafii. Dziękuję Rodzinie z ul. A. Mickiewicza 83, ul. Kościelnej 4, ul. K. Wielkiego 14, ul. Tarnowskiej 64, ul. Mieszka I, oraz ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość.
 8. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi będzie w środę i czwartek od godz. 16.00 a w piątek od godz. 15.30.
 9. Do chorych z racji I piątku udamy się: ks. proboszcz w piątek od godz. 8.00, ks. Bartłomiej w sobotę od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii kościoła.
 10. W piątek po Mszy św. wieczornej na modlitewne spotkanie ze św. Józefem zapraszamy szczególnie mężczyzn młodszych i starszych, którzy chcą na wzór św. Józefa wypełniać swoje życiowe obowiązki.
 11. Drodzy mieszkańcy pamiętajmy, aby nosić odblaski w celu zwiększenia widoczności na drodze. Dzień jest coraz krótszy. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych!
 12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” znajduje się kalendarz ścienny na 2024 rok z wizerunkami apostołów. W Tygodniku „Niedziela” polecamy tekst o niełatwych losach rosyjskiej Polonii.
 14. Proszono o ogłoszenie: Zakład Usług Kominiarskich informuje, że w dniach 29 listopada do 1 grudnia br. będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe na terenie Zalasowej.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej, do wieczności odeszła Śp. Emilia Wójcik, która mieszkała przy ul. Królowej Jadwigi. Jej pogrzeb odbył się w czwartek. Polećmy nieśmiertelną duszę Śp. Emilii, Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 16. Intencje mszalne…
 17. Moi drodzy, na ten niedzielny czas, na kolejne dni naszej pracy i obowiązków, niech nam błogosławi Jezus Chrystus Król Wszechświata.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Polityka prywatności
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress