OGŁOSZENIA 2023-12-03

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
 2. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przeżywać będziemy: w czwartek wspomnienie św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła, w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Z tej racji w czwartek od godz. 16.00 do 17.00, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, w intencji powołań i za powołanych. Zapraszamy do modlitwy.
 4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, które przeznaczone są na potrzeby diecezji. Bóg zapłać za ofiary z I piątku na misje. W przyszłą niedzielę do puszek będą zbierane ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, gdyż przyszła niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone ostatnio w kopertach na potrzeby parafii: Rodzinie z ul. Granicznej 43, ul. A. Mickiewicza 101, ul. Ogrodowej 4, ul. Węgierskiej 2, ul. K. Wielkiego 190, ul. Tarnowskiej 132 oraz ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość.
 6. Rozpoczęliśmy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W naszym kościele od poniedziałku do soboty będzie sprawowana Msza św. roratnia o godz. 17.00. Na te Msze św. o godz. 17.00 szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami. Przed Mszą św. o godz. 6.30 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 7. Dzisiaj po Mszach św. rozprowadzane są przez DSM Zdrapki Adwentowe.
 8. Młodzież z klas 7 i 8 przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na Mszę świętą w czwartek o godz. 17.00 i spotkanie po Mszy.
 9. Św. Mikołaj zaprasza wszystkie dzieci działające w LSO, DSM oraz Scholii Dziecięcej na spotkanie w środę po Mszy św. roratniej o godz. 17.00. Św. Mikołaj przyjdzie też do wszystkich dzieci w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
 10. W piątek, 8 grudnia na Mszy św. o godz. 18.00 do wspólnoty DSM-u zostaną uroczyście wprowadzone kolejne dziewczęta, które pozytywnie zdały egzamin.
 11. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę i Mszę św. ku czci św. Rity.
 12. W przyszłą sobotę i niedzielę młodzież naszej parafii, będzie odwiedzać Wasze domy roznosząc opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy tej okazji, tradycyjnie przeznaczone są na wynagrodzenie naszej Pani Organistki.
 13. W zakrystii, można nabywać świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalna cena świecy to 10 zł. (Duże świece są w cenie 30 zł).
 14. Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (pranie i środki czystości) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozpoczyna się cykl adwentowy, którego przewodnikiem jest św. Franciszek a który ma pomóc czytelnikom w przygotowaniu serca na spotkanie z Jezusem. W tygodniku „Niedziela”, polecamy m. in. artykuł o zagrożeniach płynących z islamizacji Europy. Do nabycia jest także magazyn „Historia Kościoła” wydawany przez „Gościa Niedzielnego” w cenie 12 zł. Poświęcony on jest historyczności Jezusa Chrystusa.
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Czesław Stepek, który mieszkał przy ul. A. Mickiewicza. Termin jego pogrzebu będzie ustalony. Polećmy nieśmiertelna duszę Śp. Czesława Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 17. Intencje mszalne…

 Moi drodzy, stojąc na progu adwentowego czasu, chciejmy na nasze obowiązki i dobre postanowienia, chwile pracy i odpoczynku, przyjąć Boże błogosławieństwo.© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Polityka prywatności
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress