OGŁOSZENIA 2024-01-28

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 Niedziela Zwykła

Światowy Dzień Chorych na Trąd 

 1. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przeżywać będziemy: poniedziałek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, w środę wspomnienie św. Jana Bosko – prezbitera, w piątek Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. W czasie każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa gromnic. Składka zbierana w czwartek przeznaczona jest na zakony klauzurowe w diecezji. W sobotę z racji wspomnienia św. Błażeja – biskupa i męczennika po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się błogosławieństwo świec i gardła.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota lutego. Możliwość spowiedzi będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w inyencji powołań i za powołanych od godz. 16.00.
 3. Do chorych udamy się: ks. proboszcz w piątek od godz. 10.00. Ks. Bartłomiej w sobotę od godz. 8.00. Prosimy chorych zgłosić do środy w zakrystii kościoła.
 4. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca, będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.
 5. W ramach Nabożeństwa czterdziestogodzinnego (przez trzy kolejne niedziele), zapraszamy już dzisiaj, w godz. od 12.00 do godz. 16.00, do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 6. W czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie formacyjne zapraszamy młodzież z klasy 8 i klas 7 w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 7. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w ostatnim czasie, w kopertach na potrzeby parafii. Dziękuję: Rodzinie z ul. Piastowskiej 31, ul. Tuchowskiej 80, ul. Tarnowskiej 143, ul. K. Wielkiego 11 oraz anonimowym ofiarodawcom. Bóg zapłać.
 8. Można zabierać szopki z wystawy pokonkursowej.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (pranie i środki czystości) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” m. in. o tym czy warto rezygnować z zadawania prac domowych uczniom? W tygodniku „Niedziela”, przeczytamy m. in. o tym, jak dzisiaj weryfikuje się cuda?.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Śp. Kazimierz Podraza, który mieszkał przy ul. Piastowskiej. Jego pogrzeb odbył się we środę. Zmarł także Śp. Ryszard Nalepka, który mieszkał przy ul. Słowackiego. Jego pogrzeb odbył się w piątek. Polećmy nieśmiertelne dusze śp. Kazimierza i śp. Ryszarda Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 12. Intencje mszalne…

Na dobre przeżycie niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół, na cały kolejny tydzień, który przed nami, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Polityka prywatności
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress