OGŁOSZENIA 2024-02-04

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 Niedziela Zwykła

 1. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Agaty – dziewicy i męczennicy. Po wieczornej Mszy św. poświęcenie chleba, wody i soli ku czci św. Agaty. We wtorek wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy – męczenników.
 2. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Nabożeństwa czterdziestogodzinnego, od godz. 12.00 do godz. 16.00. Zachęcamy do modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Chorego. Z tej racji w sobotę o godz. 10.00 będzie sprawowana w naszym kościele Msza św. na którą zapraszamy chorych. O godz. 9.30 będzie możliwość spowiedzi a po Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na zakony klauzurowe w Święto Matki Bożej Gromnicznej i za ofiary złożone dzisiaj na cele diecezjalne.
 5. Dziękuję także za ofiary złożone na potrzeby parafii: Rodzinie z ul. Granicznej 45, ul. Piastowskiej 37 oraz ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość. Bóg zapłać.
 6. W środę na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.
 7. W sobotę o godz. 17.00 nowenna ku czci św. Rity i Msza św. Zapraszamy.
 8. Zapraszamy dzieci z klas I-VI na inspirujące warsztaty „Duchu Święty zgłoś się! Z Toba będzie prościej!”. Warsztaty te, to: zgłębianie tajemnic Ducha Świętego, odkrywanie Jego działania w naszym życiu, aktywne spędzanie czasu, rozmowa, zabawy i gry, wyrażanie siebie oraz doświadczenie głębszej relacji z Bogiem. Udział jest bezpłatny, a warsztaty to trzy spotkania: cz. 1: 13. 02. 2024 r. (wtorek) godz. 10.00 – 13.00, cz. 2: 17. 02. 2024 r. (sobota) godz. 10.00 – 13.00, cz. 3: 22. 02. 2024 r. (czwarte) godz. 10.00 – 13.00. Miejsce spotkań to Salka św. Rity. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń. Zapraszamy do zapisów – Karolina Tel. 539 985 631 i Milena Tel. 793 531 959.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (środki czystości i pranie) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 10. W przyszłą niedzielę będzie możliwość zakupu książki autorstwa naszego rodaka Ks. Mirosława Gawrona. W książce m. in. o siostrach zakonnych pochodzących z Zalasowej, o posłudze Ks. Mateusza Mikruta we Francji oraz wspomnienie 130-lecia OSP Zalasowa. Cena książki 30 zł.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj „Gość Niedzielny” doradza, jak rozpoznać i rozwinąć powołanie. W tygodniku  „Niedziela” polecamy artykuł o widmie wojny ze strony Rosji.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Śp. Bogusław Mazur, który mieszkał przy ul. Bukowej oraz śp. Zofia Papuga, która mieszkała przy ul. Słowackiego. Pogrzeby śp. Bogusława i śp. Zofii odbyły się w poniedziałek. Zmarł także śp. Wilhelm Zakrzewski, który mieszkał przy ul. Leśnej. Jego pogrzeb będzie we wtorek. Wprowadzenie i różaniec o godz. 13.30, Msza św. o godz. 14.00. Zmarła również śp. Maria Burza, która mieszkała przy ul. Tarnowskiej. Jej pogrzeb będzie w środę. Wprowadzenie i różaniec o godz. 14.00. Msza św. o godz. 14.30. Polećmy nieśmiertelne dusze śp. Bogusława, Zofii, Wilhelma i Marii Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 13. Intencje mszalne…
 14. Drodzy Parafianie i Goście, na dobre przeżycie niedzieli i całego tygodnia, niech błogosławi nam Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Polityka prywatności
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress