OGŁOSZENIA 2024-02-11

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 Niedziela Zwykła 

 1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Rozpoczynamy tym samym Wielki Post i czas Komunii św. wielkanocnej. W środę Msze św. z posypaniem głów popiołem będą w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat).
 2. W Środę Popielcową ofiarami na tacę wspieramy tradycyjnie Caritas. W tym roku wobec cierpienia Ukrainy, którą już od ponad dwóch lat wyniszcza eskalacja wojny, zebrane ofiary zostaną przeznaczone także na pomoc humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały z powodu wojny, oraz na wsparcie uchodźców w Polsce, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w czasie Wielkiego Postu: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i godz. 19.00.
 4. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Nabożeństwa czterdziestogodzinnego, od godz. 12.00 do godz. 16.00.
 5. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, które przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy także za ofiary złożone w ostatnim czasie, w kopertach na potrzeby parafii. I tak dziękujemy: Rodzinie z ul. Św. Walentego 2, ul. J. Słowackiego 5 A oraz ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na utrzymanie WSD w Tarnowie.
 8. Ostatnio zostało zapłacone za ubezpieczenie budynku kościoła, plebanii i kaplicy cmentarnej. Łączny koszt to 3360 zł oraz opłacone podatki – koszt 1314 zł.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki chemiczne i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 10. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła, do nabycia są baranki wielkanocne w cenie 8 zł, które rozprowadza Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozmowa o tym, jak dobrze przeżyć rozpoczynający się w tym tygodniu Wielki Post, oraz artykuły poruszające temat handlu ludźmi, zawierające wstrząsające świadectwa ofiar tego przestępczego procederu. W „Niedzieli” przeczytać możemy m. in. o objawieniach Matki Bożej w Lourdes. Do nabycia jest książka Ks. Mirosława Gawrona w cenie 30 zł oraz „Gość Extra” w cenie 14 zł poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem.
 12. Proszono o ogłoszenie: K O M U N I K A T TARNOWSKICH   POLICJANTÓW: Szanowni Państwo. Na terenie Tarnowa i regionu tarnowskiego z początkiem roku 2024 wzrosła liczba oszustw pod różnymi „legendami”. Tarnowscy policjanci z niepokojem obserwują wzrost liczby tych przestępstw, których ofiarami padają ludzie starsi, a za swoje szczere intencje płacą utratą dorobku swojego życia. Tylko w tym roku seniorzy już stracili niemalże jeden milion złotych. Ostatnie przypadki pokazują, że oszuści potrafią wybudzić osoby ze snu i żądać wydania pieniędzy, opowiadając niestworzone historie łamanym, płaczącym głosem, który ma wzbudzić litość. Całość tego komunikatu znajduje się w gablocie ogłoszeń.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszła Śp. Helena Stańczyk, która mieszkała przy ul. K. Wielkiego. Jej pogrzeb odbył w czwartek. Polećmy nieśmiertelną duszę Śp. Heleny Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 14. Intencje mszalne…
 15. Niech nas drodzy parafianie i goście, naszych bliskich i przyjaciół, ten niedzielny czas, prace całego tygodnia, które przed nami, błogosławi Dobry Bóg.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Polityka prywatności
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress