OGŁOSZENIA 2026-07-05
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w środę Św. Jana z Dukli, w sobotę święto Św. Benedykta – patrona Europy. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
- Trwa Wielki Odpust Tuchowski. Szczegółowy program znajduje się na plakatach i stronie internetowej Sanktuarium. W czwartek o 15.00 spotyka się w Tuchowie Liturgiczna Służba Ołtarza naszej diecezji. Wjazd naszych aspirantów, ministrantów i lektorów o 14.30. Wszelkie informacje u Ks. Wikariusza Bartłomieja.
- W piątek o 17.30 różaniec za zamarłych prowadzony przez Apostolat Pomocy Duszom Czyśćcowym, następnie Msza Św. i koronka do Bożego Miłosierdzia.
- W sobotę o 18.00 Nowenna do Św. Rity, następnie procesja wokół Kocioła i Msza Św. Serdecznie zapraszamy do tej szczególnej modlitwy błagalnej w różnych naszych sprawach i potrzebach.
- Bardzo dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na potrzeby naszej diecezji z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Za tydzień nasza składka inwestycyjna na prace które rozpoczynamy od poniedziałku: gruntowny remont figury na Placu Maryjnym i obłożenie granitem schodów do zakrystii i Sali Ks. Leopolda. (koszt 50 tyś. zł.)
- Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
- Zarząd oddziału Sokół-Świat oraz Dowódca sekcji Poszukiwaczy Detektorystów powiadamiają, iż na trenie zalasowskich lasów w ostatnim czasie, podczas prac historycznych, znaleziono niebezpieczne niewybuchy z I i II wojny światowej. Stąd ostrzeżenie przed samodzielnym poszukiwaniem, transportem czy rozbrajaniem tego typu znalezisk. O wszystkich podejrzanych przedmiotach należy bezzwłocznie poinformować Policję. Może tu bowiem chodzić o zdrowie i życie.
- Na dobre przeżycie niedzieli, na ten czas naszego odpoczynku i pracy, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
